suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Czy Janusz z Suwałk dotarł do Australii?
Czy Janusz z Suwałk dotarł do Australii?Takie historie nie zdarzają się często. Wczoraj podczas remontu kamienicy we Frankfurcie znaleziono swoistą kapsułę czasu wmurowaną w ścianę. Jak się okazało, zostawił ją wraz z kolegą suwalczanin Janusz, który przed 35 laty postanowił wyjechać do Australii. Czy dotarł na antypody?

Suwalczanie od lat opuszczają Polskę w poszukiwaniu lepszego życia. Na ten krok w styczniu 1982 roku zdecydował się także pan Janusz. Zamarzyła mu się Australia. Zanim jednak wyruszył na antypody zatrzymał się w Niemczech, a dokładnie we Frankfurcie nad Menem. Tam wraz z kolegą Krzysztofem zajął się remontem jednego z domów. Najprawdopodobniej chcieli zdobyć pieniądze potrzebne na podróż na drugi koniec świata.

Remontując kamienicę postanowili jednak pozostawić po sobie ślad. Napisali więc kartkę o następującej treści: „Tutaj dnia 14.01.1982 roku dwaj emigranci z Polski jadący do Australii kładli tynk na ścianie i wykonywali inne prace. Krzysztof z Kielc i Janusz z Suwałk”. Kartkę papieru włożyli do butelki, a następnie wmurowali ją w ścianę.

Wczoraj, po 35 latach, list Janusza odnalazł inny Polak pracujący w tym samym miejscu. - Kartka była zawinięta i wetknięta w buteleczkę po rumie. Panowie zatynkowali „kapsułkę czasu” w jednej ze ścian w kamienicy w centrum Frankfurtu. Buteleczkę znalazł wczoraj mój kuzyn, który pracuje na różnych budowach w jednej z niemieckich firm - napisała dziś nasza użytkowniczka.

Jak dodała, ta historia tak bardzo zaintrygowała ją i jej kuzyna, że chcieliby nawiązać kontakt z tajemniczym panem Januszem z Suwałk. - Jesteśmy bardzo ciekawi czy panowie dotarli do upragnionej Australii - mówi pani Kasia. - Post został również opublikowany na stronie Polonii w Australii. Wierzymy w moc Facebooka i prosimy o udostępnienie - mówi.

A może któryś z użytkowników portalu suwalki.info wie, o którego Janusza może chodzić? Co się z nim stało? Czy dotarł do Australii? Prosimy o kontakt.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- .
jak polak remont zrobi to remontu przez 35 lat nie trzeba robic :D
autor:~polak
- bardzo ciekawe i przykre zarazem
to już 35 lat a Polacy dalej muszą za granicą po budowach robić, Polak wmurował, Polak odnalazł...
autor:~xyz
- :)
Moc internetu jest ogromna, a człowiek to nie igła w stogu siana. Na pewno się znajdzie :)
autor:~rita

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 17.03.2017
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
"Dla wytrwałych" - obóz w Murzasichle

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: