suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Suwalskie pianistki podbiły Konkurs Chopinowski
Suwalskie pianistki podbiły Konkurs ChopinowskiWielogodzinne próby oraz pomoc nauczycielki Anny Borkowskiej przyniosły rezultaty. Dwie pianistki PSM w Suwałkach - Kamila Sacharzewska i Karolina Kuśmierz urzekły jurorów Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Karolina dostała też stypendium MNiDN. Na co przeznaczy 50 tys. zł?

Międzynarodowy Podkarpacki Pianistyczny Konkurs Chopinowski dla Dzieci i Młodzieży miał miejsce 9-11 marca w Rzeszowie. Nie mogło zabraknąć tam podopiecznych Państwowej Szkoły Muzycznej w Suwałkach - Kamili Sacharzewskiej i Karoliny Kuśmierz. Talent i umiejętności pianistek, które na co dzień ćwiczą pod okiem Anny Borkowskiej, zostały dostrzeżone przez jurorów.

Kamila Sacharzewska została laureatką I miejsca, Nagrody Specjalnej za wykonanie Walca Es op 18, Nagrody Specjalnej Fundacji im. Gyorgy Freczy za najlepsze wykonanie Tańca, Nagrody Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina - recitale w Żelazowej Woli i w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Karolinie Kuśmierz przyznano z kolei wyróżnienie.

Nagrody, jakie od wielu lat zbierają młode pianistki, to efekt ich ciężkiej pracy i wielogodzinnych, codziennych prób. Zarówno dziewczyny, jak i ich rodzice nie zapominają także o zaangażowaniu nauczycielki - Anny Borkowska, która niejednokrotnie poświęca swój prywatny czas na lekcje ze swoimi podopiecznymi.

A warto podkreślić, że wytrwałe próby i miłość do muzyki przynoszą też wymierne korzyści. Pochodząca z Augustowa Karolina Kuśmierz otrzymała niedawno stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska. Była jedną z 89 nagrodzonych osób. Za przyznane przez resort 50 tys. zł kupi fortepian. Jak bowiem przyznaje, z muzyką chce związać swoją dalszą przyszłość i karierę.

Za swoje osiągnięcia nagrodzona została również Kamila Sacharzewska, która otrzymała w tym roku z rąk prezydenta Nagrodę Miasta Suwałki za sukcesy odniesione w dziedzinie pianistyki, po raz kolejny została przyjęta również do stypendialnego programu dla utalentowanej młodzieży Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w Warszawie na rok 2016/2017.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Gratulacje
Brawo Pianistki! Brawo pani Anna Borkowska! Niech kultura wysoka, będzie wizytówką Suwałk! Gratulacje!!!
autor:~Jerzy
- 50 tysi
to już coś! brawo!
autor:~muzyczka
- stypendium
to jest coś! gratulacje!
autor:~rozka

wszystkie komentarze »


tb2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 16.03.2017
Plac Zabaw Przystanek Malucha
Żłobek ul. Sejneńska 11 - REKRUTACJA trwa!

Reklama

REKLAMA
Czy w Suwałkach powinien stanąć pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: