suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Nowe korty jeszcze przed końcem wakacji
Nowe korty jeszcze przed końcem wakacjiW sąsiedztwie Zalewu Arkadia wybudowane zostaną nowe korty tenisowe. Obiekt dofinansowany z Ministerstwa Sportu i Turystyki oddany do użytku ma być już na początku sierpnia. Urząd Miejski w Suwałkach ogłosił właśnie przetarg na realizację inwestycji.

Miłośnicy tenisa w Suwałkach do wyboru mają w dwa obiekty. Pierwszy jest płatny i znajduje się przy stadionie lekkoatletycznym, natomiast drugi przy Zalewie Arkadia. I o ile ten pierwszy wygląda jak kort z prawdziwego zdarzenia, to ten drugi do gry raczej nie zachęca. Asfaltowa, nierówna nawierzchnia i dziurawe ogrodzenie - tak od lat wygląda kort nad zalewem. Teraz ma się to zmienić.

Suwalski ratusz ogłosił właśnie przetarg i szuka wykonawcy, który zajmie się modernizacją kortów. Ma być ona gotowa do 30 lipca 2017 roku. - Inwestycję będziemy realizować dzięki wsparciu finansowemu, które Miasto Suwałki otrzymało na ten cel z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 180 tysięcy złotych- powiedział Czesław Renkiewicz. - Korty tenisowe nad Zalewem Arkadia od dawna wymagały już remontu. Cieszę się, ze uda nam się tę inwestycję zrealizować - dodał.

Tenisistów na pewno ucieszy fakt, że zmieni się nawierzchnia. Ekipa, która wkroczy na plac remontowy zajmie się pracami przygotowawczymi i ziemnymi oraz podbudową pod nawierzchnię sportową z kruszywa łamanego. Nawierzchnia natomiast ma być wykonana z trawy syntetycznej o współczynniku tenisowym od 35 do 39 jak dla nawierzchni o średniej prędkości wraz z olinowaniem.

Oczywiście nie zabraknie też oświetlenia zewnętrznego kortów oraz ich ogrodzenia. Oczywiście konieczne będzie też zagospodarowania terenu w niezbędnym zakresie.

źródło: www.um.suwalki.plDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- lekkoatletyczny
Ale trzeba przyznać, że ceny są przystępne. Jakby było za darmo, to by jakieś bydło poniszczyło.
autor:~wolf
- lekkoatletyczny
oczywiście, że trzeba płacić, nie można tak po prostu sobie wejśc
autor:~yhym
- do pati
a to za lekkoatletyczny trzeba płacić?
autor:~yyy

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 13.03.2017
MIESZKANIA W CENTRUM
3 pokojowe przy ul. 1 Maja

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: