Login:
Hasło:
Wiadomości
Kolejne sukcesy suwalskich bojerowców
Kolejne sukcesy suwalskich bojerowcówOstatnie zawody w sezonie i kolejny sukces suwalskich bojerowców. Zawodnicy UKŻ Grot Suwałki po zmaganiach w ekstremalnych warunkach z Memoriału Henryka Aniołowskiego i Józefa Nowickiego rozgrywanym w Okartowie wrócili z trzema pucharami.

Suwalscy bojerowcy wzięli udział w ostatnich w tym sezonie zawodach. Zawodnicy UKŻ Grot Suwałki wystartowali w Memoriale Henryka Aniołkowskiego i Józefa Nowickiego rozgrywanym w Okartowie na jeziorze Śniardwy. Start okazał się nie lada wyzwaniem, a wszystko ze względu na ekstremalne warunki atmosferyczne. W sobotę wiatr regularnie wiał z prędkością powyżej 10 m/s, maksymalny poryw w trakcie burzy śnieżnej to 20 m/s.

Mimo wymagających warunków suwalczanie do domu wrócili z pucharami.Maciek Chmielewski zdobył pierwsze miejsce i wygrał swoje pierwsze regaty w klasie DN Junior, Kuba Krynicki zdobył drugie miejsce, natomiast Mateusz Wasilewski zakończył rywalizacje na drugiej pozycji w klasie Ice Optimist i tym samym wrócił ze swoim pierwszym pucharem w karierze żeglarskiej.

O bezpieczeństwo, formę i taktykę zawodników dbali trenerzy: Maciek Tyczkowski i Paweł Cherubin.