suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Kłopotliwe rekolekcje. Kto powinien zająć się dziećmi?
Kłopotliwe rekolekcje. Kto powinien zająć się dziećmi?O to kto powinien przyprowadzać i odbierać dzieci w czasie rekolekcji wielkopostnych pytał w czasie sesji Rady Miejskiej Karol Korneluk. Radny SLD zastanawiał się na kim spoczywa obowiązek opieki nad uczniami zarówno w czasie zajęć w kościele, jak i poza nimi.

Karol Korneluk, radny SLD w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej pytał o organizację rekolekcji wielkopostnych w suwalskich szkołach. Najbardziej interesowało go to, kto powinien zajmować się przyprowadzaniem i odbieraniem dzieci z kościoła. - Czy dzieci będą odbierane ze szkoły przez katechetę, nauczyciela religii, siostrę zakonną i prowadzone do kościoła, czy też jak to miało miejsce w latach poprzednich w niektórych placówkach, że te dzieci muszą być dostarczone do kościoła i po godzinie, dwóch zabrane - mówił radny. - Cała opieka w okresie rekolekcji spoczęła na rodzicach - dodał. Jak wyjaśnił rodzice często muszą brać wolne w pracy, by zaprowadzić dzieci do kościoła.

Jak wyjaśniła Ewa Sidorek, zastępca prezydenta Suwałk, uczniowie mają prawo do trzech dni wolnych w czasie rekolekcji wielkopostnych. - Nie jest to jednak jednoznaczne z dniami wolnymi od nauki - powiedziała. A co za tym idzie to szkoła, czyli dyrekcja jest odpowiedzialna za opiekę nad dziećmi. - Nie są to dni wolne od edukacji, od pracy szkoły w ogóle, więc szkoła odpowiada i jest zobowiązana zorganizować opiekę i zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla tych dzieci, które w rekolekcjach nie uczestniczą - wyjaśniała Sidorek.

Choć odprowadzaniem dzieci do kościoła powinni zajmować się nauczyciele religii, to jeśli zajdzie taka potrzeba dyrektor może poprosić o pomoc innych nauczycieli, oczywiście pod warunkiem, że nie jest to sprzeczne z ich światopoglądem. Jednak jak wyjaśnia Ewa Sidorek, coraz częściej jest tak, że przez 2-3 godziny trwają zajęcia rekolekcyjne, natomiast później uczniowie wracają do szkoły i uczestniczą w lekcjach zgodnie z planem zajęć.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- 500 +
załatwi sprawę
autor:~+
- Gowin
Gowin ma nowy projekt ustawy ;)
autor:~Gogo
- wolne
Chodzi o także o odstąpienie od zajęć edukacyjnych w tych dniach.
autor:~23

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 24.02.2017
IKEA dowóz Suwałki
IKEA dowóz Suwałki

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: