suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Zakazu sprzedaży alkoholu nie będzie
Zakazu sprzedaży alkoholu nie będzieRada Miejska nie ma kompetencji, aby wprowadzać ograniczenia sprzedaży alkoholu - tłumaczy przewodniczący suwalskich rajców. Nocnej prohibicji, o którą wnioskuje policja, zatem nie będzie. Jak się okazało, nieprawdą jest, aby takie ograniczenia funkcjonowały w Łomży. A właśnie na ten przykład powoływali się miejscy mundurowi.

- Nie można doszukać się podstawy prawnej w zakresie wprowadzenia ograniczeń co do godzin sprzedaży - mówi Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach. Jak dodaje, w Ustawie o Wychowaniu w Trzeźwości i Zwalczaniu Alkoholizmu przewiduje się kryteria dotyczące na przykład liczby punktów sprzedaży alkoholu czy miejsc, w których takie punkty nie mogą się pojawić. Nikt nie nadał jednak Radzie Miejskiej kompetencji ograniczania.

Jak tłumaczy Przełomiec, nawet, jeśli cel byłby słuszny, takie obostrzenia wiązałyby się z naruszeniem swobodny działalności gospodarczej, zarówno sklepów, jak i lokali gastronomicznych. - Gdybyśmy próbowali tę sprawę przeprowadzić przez całą procedurę, to w pierwszej kolejności z całą pewnością Urząd Wojewódzki, jako organ nadzorujący, by to unieważnił - mówi.

Co więcej, zdaniem przewodniczącego, takie rozwiązanie nie wpłynęłoby na poprawę bezpieczeństwa. Jak dodaje, ze strony suwalczan pojawiały się bowiem sygnały, że nocna prohibicja mogłaby przyczynić się do uruchomienia tak zwanej szarej strefy sprzedażowej.

Chociaż policja w swoim wniosku powoływała się na przykład Łomży, w której wprowadzenie zakazu miało rzekomo przynieść spektakularne efekty, okazało się jednak, że nocnej prohibicji tam nie ma.

Odpowiedź suwalskiemu komendantowi Zdzisław Przełomiec prześle w przyszłym tygodniu. - Aby nie było żadnych wątpliwości, chcę jeszcze zasięgnąć opinii prawnych. Chcę, aby odpowiedź była podparta konkretami - podsumowuje przewodniczący Rady Miejskiej w Suwakach.


Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Będzie zakaz sprzedaży alkoholu w nocy? (2017-02-15)

Ostatnio dodane komentarze
- Działania Polonisty
A mi się wydaje, że wokół lokalnej policji miesza Wielki Polonista, który ani na polonistyce ani na policji i służbach niewiele się zna...
autor:~Mruk
- Leniwe niebieskie matoły
Ja proponuje zlikwidować prewencję,kryminalną, pg i wszystkich przenieść do drogówki żeby móc zwielokrotnić wpływy z mandatów. Tylko ty...
autor:~Maciej
- no i cała polska ma ubaw z ..
Meliny chcą zakładać ??? troche to cieniutki pomysł i nieprzemyślany a o godzinie policyjnej jeszcze nie myśleli ???
autor:~44

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 17.02.2017
DOMY DO WYKOŃCZENIA
Dom nad rzeką

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: