suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Jak się nie nudzić w mieście, czyli weekend pełen atrakcji
Jak się nie nudzić w mieście, czyli weekend pełen atrakcjiSpotkanie z Barbarą Ostaszewską, Wieczór Francuski w Hotelu Velvet, koncert zespołu RedRoom czy koncert walentynkowy w latynoskich rytmach - to tylko kilka z propozycji, jakie suwalczanie mają do wyboru. Zbliżający się weekend z pewnością dla wielu będzie gorący.

Choć za oknami szaro i ponuro, to odrobinę ciepła i radości można sobie sprawić wybierając się na różnego rodzaju wydarzenia, jakie będą miały miejsce w naszym mieście. Już dziś w Bibliotece Publicznej w Suwałkach na mieszkańców będzie czekała Barbara Ostaszewska - autorka opowiadań, wierszy, rymowanych tekstów humorystycznych, utworów scenicznych dla dzieci czy artykułów prasowych, m.in. o sztuce, życiu dawnej wsi, edukacji, psychologii uzależnień.

Rozgrzeją mieszkańców z pewnością piątkowe wydarzenia. Do Suwalskiego Ośrodka Kultury będzie się można wybrać na koncert walentynkowy. „Latynoska noc” to ogniste rytmy oraz egzotyczne latynoskie brzmienia połączone z instrumentalnym bogactwem orkiestry. Jedni z najbardziej zajętych polskich solistów - Maciej Frąckiewicz (akordeon) oraz Łukasz Kuropaczewski (gitara) będą hipnotyzować precyzją, wabić nasyconymi emocjami, kusić podskórnym napięciem, nad którym panują od pierwszego dźwięku do ostatniej kropli brzmienia.

Zarówno nazwiska wykonawców, jak i repertuar zapowiadają wyjątkowe muzyczne wydarzenie. Trzon programu, przygotowanego przez czołowych polskich instrumentalistów wirtuozów, specjalizujących się w wykonaniach muzyki hiszpańskiej, argentyńskiej i afro-kubańskiej stanowią utwory nawiązujące do tych tradycji, form i rytmów tanecznych. Solistom towarzyszyć będzie Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza.

Do innego kraju w piątkowy wieczór zaprasza z kolei Hotel Velvet. Tam chętni będą mieli okazję skosztować smaków Francji. Na gości będzie czekało wyśmienite jedzenie oraz finezyjne wina wprost z piwniczki sommeliera. W jeszcze inną podróż można udać się z suwalskimi lekarzami, bowiem w Muzeum Wigier w Starym Folwarku medycy opowiedzą o swojej wyprawie i pracy w Tanzanii.

Atrakcji nie zabraknie też w sobotę. Biblioteka Publiczna zaprasza na warsztaty tworzenia lalek motanek, czyli słowiańskich lalek dobrych życzeń i miłości. Są one wykonywane ręcznie, ze skrawków materiału, tasiemek, koronek, koralików, czyli tego co znajduje się „pod ręką”. Lalki mają pomagać w spełnianiu marzeń i życzeń - można zrobić lalkę samodzielnie dla siebie lub z intencją dla innej osoby. Lalki-motanki są przede wszystkim wyrazem miłości do drugiej osoby, nieodłącznie związane z obdarowywaniem kogoś najcieplejszymi uczuciami.

Sobotni wieczór można natomiast spędzić w Black Pub Komin. Tam w ramach trasy koncertowej „War & Love TOUR 2017” wystąpi zespół RedRoom, który promować będzie materiał z nowego albumu. Choć RedRoom ma na koncie trzy ogólnopolskie trasy koncertowe i niemal 200 koncertów na koncie, przed suwalską publicznością zaprezentuje się po raz pierwszy. Formację tworzy czwórka przyjaciół, których połączyła scena, rockowa energia i zamiłowanie do zapadających w pamięć melodii. Cztery inne muzyczne korzenie i inne inspiracje dają niespotykaną na polskim rynku mieszankę.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Lalki
Te lalki to taka nasza słowiańska odmiana laleczek voo-doo?
autor:~ojej
- nudzić?
Po co się niby nudzić?
autor:JuniorBigDady
- lalki
te lalki brzmią fajnie :)
autor:~xyz

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 16.02.2017
MIESZKANIA W CENTRUM
3 pokojowe przy ul. 1 Maja

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: