suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Wiceminister Zieliński poda się do dymisji?
Wiceminister Zieliński poda się do dymisji?Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosław Zieliński zadeklarował, że jest gotowy podać się do dymisji, jeśli miałoby to poprawić bezpieczeństwo w kraju. To on nadzoruje służby mundurowe, w tym Biuro Ochrony Rządu, które uczestniczyło w piątkowym wypadku premier Szydło.

Jarosław Zieliński, wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji był gościem porannego programu Radia Zet. Zieliński w resorcie odpowiedzialny jest za działanie służb mundurowych, w tym między innymi Biura Ochrony Rządu. Nic więc dziwnego, że pytany był o piątkowy wypadek premier Beaty Szydło i swoją ewentualną odpowiedzialność za to zdarzenie. - Ponoszę współodpowiedzialność za wszystko, co dzieje się i co robią nadzorowane przez nas służby - mówił w czasie rozmowy.

Prowadzący zapytał wiceministra o to, czy cierpi słysząc żądania dymisji Mariusza Błaszczaka. Zieliński odpowiedział krótko, że są one niesprawiedliwe. Wówczas prowadzący zapytał czy to on, a nie Błaszczak powinien stanąć pod pręgierzem. - Jestem gotowy. Natomiast ponosimy odpowiedzialność za funkcjonowanie służb, ale służby w tej sprawie, która jest tak głośna ostatnio, błędu nie popełniły - wyjaśnił.

Piasecki zapytał wprost, czy wiceminister jest gotowy podać się do dymisji. - Jeżeliby moje odejście ze stanowiska przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa w Polsce, jestem gotowy w każdej chwili - mówił. - Natomiast mam wrażenie, że byłoby dokładnie odwrotnie - dodał chwilę później. Jak wyjaśniał, program Prawa i Sprawiedliwości, którego jest autorem ma przyczyniać się do jego poprawy. - Wkładam swoją cząstkę w poprawę bezpieczeństwa, ale jeśli moje odejście i przejście do pracy poselskiej a nie rządowej poprawiłoby bezpieczeństwo to proszę bardzo - mówił.

Prowadzący w czasie rozmowy drążył temat i kilkukrotnie pytał czy wiceminister nie dostrzega w piątkowym zdarzeniu swojej winy, bądź winy BOR. W tym przypadku odpowiedź również była krótka. - Ani swojej, ani pana ministra Błaszczaka, którego obciążają nieprzyjazne media i środowiska opozycyjne, ani szefa BOR. I myślę, że także funkcjonariuszy BOR - powiedział.

Źródło: www.radiozet.pl


Sonda

Czy uważasz, że Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA powinien podać się do dymisji?
Tak
Nie

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Niee
Widać zmiany przynajmniej w Suwałkach , tiry nie blokują pasów , obwodnica ruszyła , przebudowa straży pożarnej na Puławskiego gdzie aż...
autor:~KarolS
- zło
nadchodzi
autor:~zzz
- Kraj
Uganda?
autor:~Dec

wszystkie komentarze »


tb2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 14.02.2017
PRZEDS. TURYSTYCZNE
WIGRY
ST. PETERSBURG 6 dni/

Reklama

REKLAMA
Czy w Suwałkach powinien stanąć pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: