suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Wiceminister Zieliński poda się do dymisji?
Wiceminister Zieliński poda się do dymisji?Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosław Zieliński zadeklarował, że jest gotowy podać się do dymisji, jeśli miałoby to poprawić bezpieczeństwo w kraju. To on nadzoruje służby mundurowe, w tym Biuro Ochrony Rządu, które uczestniczyło w piątkowym wypadku premier Szydło.

Jarosław Zieliński, wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji był gościem porannego programu Radia Zet. Zieliński w resorcie odpowiedzialny jest za działanie służb mundurowych, w tym między innymi Biura Ochrony Rządu. Nic więc dziwnego, że pytany był o piątkowy wypadek premier Beaty Szydło i swoją ewentualną odpowiedzialność za to zdarzenie. - Ponoszę współodpowiedzialność za wszystko, co dzieje się i co robią nadzorowane przez nas służby - mówił w czasie rozmowy.

Prowadzący zapytał wiceministra o to, czy cierpi słysząc żądania dymisji Mariusza Błaszczaka. Zieliński odpowiedział krótko, że są one niesprawiedliwe. Wówczas prowadzący zapytał czy to on, a nie Błaszczak powinien stanąć pod pręgierzem. - Jestem gotowy. Natomiast ponosimy odpowiedzialność za funkcjonowanie służb, ale służby w tej sprawie, która jest tak głośna ostatnio, błędu nie popełniły - wyjaśnił.

Piasecki zapytał wprost, czy wiceminister jest gotowy podać się do dymisji. - Jeżeliby moje odejście ze stanowiska przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa w Polsce, jestem gotowy w każdej chwili - mówił. - Natomiast mam wrażenie, że byłoby dokładnie odwrotnie - dodał chwilę później. Jak wyjaśniał, program Prawa i Sprawiedliwości, którego jest autorem ma przyczyniać się do jego poprawy. - Wkładam swoją cząstkę w poprawę bezpieczeństwa, ale jeśli moje odejście i przejście do pracy poselskiej a nie rządowej poprawiłoby bezpieczeństwo to proszę bardzo - mówił.

Prowadzący w czasie rozmowy drążył temat i kilkukrotnie pytał czy wiceminister nie dostrzega w piątkowym zdarzeniu swojej winy, bądź winy BOR. W tym przypadku odpowiedź również była krótka. - Ani swojej, ani pana ministra Błaszczaka, którego obciążają nieprzyjazne media i środowiska opozycyjne, ani szefa BOR. I myślę, że także funkcjonariuszy BOR - powiedział.

Źródło: www.radiozet.pl


Sonda

Czy uważasz, że Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA powinien podać się do dymisji?
Tak
Nie

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Kraj
Uganda?
autor:~Dec
- czy jest jeszcze taki kraj
Chciałbym zapytać :czy jest jeszcze taki kraj gdzie ministrem spraw wewnętrznych jest historyk a wiceministrem polonista?
autor:~MarekJot
- zonk
kiedy Suwałki odpoczną od tego kapo? PiS prośba o zmianę lidera w mieście.
autor:~Grubas

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 14.02.2017
LEDGER
Biuro Rachunkowe
LEDGER Biuro Rachunkowe

Reklama

REKLAMA
Czy uważasz, że wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu od godz. 21.00 do 6.00 to dobry pomysł?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: redakcja@suwalki.info, marketing@suwalki.info
projekt i wykonanie: