suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Policja się odwołała. Działacze KOD znowu przed sądem?
Policja się odwołała. Działacze KOD znowu przed sądem?Suwalska policja odwołała się od nieprawomocnego wyroku, uniewinniającego pięcioro obwinionych od zakłócenia porządku publicznego w czasie wystawy o Armii Skazańców gen. Andersa. Sąd Okręgowy w Suwałkach apelację przyjął.


To był jeden z najgłośniejszych procesów, jakie miały miejsce w Suwałkach w minionym roku. Przed suwalskim sądem stanęło pięć osób obwinionych o to, że 4 marca 2016 roku zakłócili i przerwali otwarcie wystawy poświęconej armii gen. Andersa. Wydarzenie miało miejsce na kilka dni przed wyborami uzupełniającymi do Senatu, a kandydująca w nich Anna Maria Anders była honorowym gościem wystawy.

Tego dnia na sali w Archiwum Państwowym znalazły się osoby, które głośno zwróciły uwagę, że z wystawy zrobił się wiec wyborczy. Sprawa obeszła się tak szerokim echem, że zakończyła się w sądzie. W czasie trzech spotkań sędzia wysłuchał kilkudziesięciu świadków, w tym ministra Jarosława Zielińskiego, zapoznał się z bogatym materiałem dowodowym, wysłuchał burzliwych mów końcowych obrońców i oskarżyciela. Ten ostatni domagał się miesiąca ograniczenia wolności w postaci prac społecznych.

Przypomnijmy, że 19 stycznia sędzia uniewinnił wszystkie osoby od zarzucanego im czynu. W uzasadnieniu powiedział, że co prawda przerwały one uroczystość, jednak nie był to czyn, jaki im zarzucano z Kodeksu wykroczeń. Powoływał się między innymi na Europejską Konwencję Praw Człowieka, mówiącą o swobodzie wypowiedzi.

Oskarżyciel już wówczas zapowiedział, że od wyroku się odwoła i tak też zrobił. Odwołanie zostało złożone 1 lutego, we wtorek zostało przyjęte przez Sąd Okręgowy w Suwałkach.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Otwarcie wystawy o gen. Andersie zakończone wielką awanturą (2016-03-04)
Będzie rozprawa. Odpowiedzą za awanturę na wystawie (2016-08-03)
Działacze KOD przed sądem (2016-11-18)
„Termin wystawy był przypadkowy” (2016-12-22)
Burzliwe mowy końcowe. Działacze KOD uniewinnieni (2017-01-19)

Ostatnio dodane komentarze
- podumowując oba wątki:
Tragikomedia – utwór łączący treści tragiczne i komediowe. Nazwa wprowadzona została przez rzymskiego komediopisarza Plauta. Do t...
autor:~vikipedia
- look
jaro teraz ma inne problemy, fuzel mu ucieka
autor:~BOR
- to ja jestem bogiem
Najlepiej odwołać się do kapusia Jaro
autor:~ron33

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 10.02.2017
UNIWERSUS
KURS OPERATORA SUWNIC

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: