suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Ten rok należy do Andrzeja Strumiłły
Ten rok należy do Andrzeja StrumiłłyWystawy prac, książek, cykl audycji radiowych i telewizyjnych oraz nakręcenie filmu o Maćkowej Rudzie - to tylko kilka z działań, jakie zaplanowano na obchody Roku prof. Andrzeja Strumiłły. Rok artysty współorganizuje samorząd województwa oraz miasto Suwałki.

Co prawda o tym, że rok 2017 będzie Rokiem prof. Andrzeja Strumiłły władze wojewódzkie zadecydowały w listopadzie minionego roku, ale dopiero teraz powołany został specjalny komitet, który będzie czuwał nad jego obchodami. W jego skład weszli: Jerzy Leszczyński, Anna Naszkiewicz, Bogdan Dyjuk, Czesław Renkiewicz, Ewa Sidorek, Krzysztof Czyżewski, Henryk Kudela, ks. Jacek Nogowski i Piotr Bajer.

To właśnie oni mają wspierać i patronować działaniom związanym z obchodami Roku prof. Andrzeja Strumiłły. A tych w najbliższych miesiącach nie zabraknie. Zaplanowano między innymi wydanie książki, kilka wystaw prac profesora czy zorganizowanie popularnonaukowej sesji „Andrzej Strumiłło dla Suwałk i regionu”.

Powstanie również pamiątkowa tablica i medal, a także film o Maćkowej Rudzie. Wśród zaplanowanych działań jest też przeprowadzenie cyklu audycji telewizyjnych i radiowych o wyprawach artysty oraz cyklu lekcji o sztuce współczesnej. Nie zabraknie też benefisu, który ma się odbyć w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Przypomnijmy, że obchody Roku prof. Andrzeja Strummiły to sposób uhonorowania artysty w związku z przypadającymi na ten rok jego 90. urodzinami.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Profesor jak minister
Tytułując pana Andrzeja Strumiłłę profesorem, stajecie w jednym szeregu z tymi, którzy tytułują Misiewicza ministrem.
autor:~Batory
- Wystawa Andrzeja Strumiłły
Z pewnością cenne będzie: przeprowadzenie cyklu lekcji odwołujących się do twórczości Andrzeja Strumiłły. Z wczesnych lat pięćdziesiąty...
autor:~Zorro
- Profesor?
Profesor?????
autor:~Batory

wszystkie komentarze »


tb2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 10.02.2017
SHOWROOM loving it STUDIO ARANŻACJI WNĘTRZ Teresa Witkowska
Wizualizacje 3d

Reklama

REKLAMA
Czy w Suwałkach powinien stanąć pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: