suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Rozpoczęła się budowa obwodnicy Suwałk
Rozpoczęła się budowa obwodnicy SuwałkNastał dzień, na który od wielu lat czekali wszyscy suwalczanie. Firma Budimex, wykonawca suwalskiej obwodnicy, rozpoczęła dziś pierwsze prace związane z budową prawie 13-kilometrowej drogi. Na plac budowy weszli właśnie geodeci.

Od podpisania przez wojewodę podlaskiego pozwolenia na budowę suwalskiej obwodnicy minęło zaledwie 7 dni, a wykonawca już rozpoczął pierwsze prace. - Wczoraj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała nam plac budowy - poinformował Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji z firmy Budimex. Jak dodał, przystąpiono właśnie do robót przygotowawczych.

- Rozpoczynamy prace geodezyjne, wyznaczamy granice inwestycji i pasa drogowego, przystępujemy do prac związanych z wycinką drzew i krzewów, usuwamy dłużyce, gałęzie i karpy z trasy projektowanej, sprawdzamy teren pod kątem niewybuchów i niewypałów, przystępujemy do wykonywania dróg technologicznych na terenie budowy, a także przygotujemy także tymczasową organizację ruchu i objazdy - powiedział.

W połowie marca firma chce z kolei rozpocząć roboty ziemne. Jak dodał Krzysztof Kozioł, będzie to między innymi przebudowa sieci i urządzeń obcych takich jak: kanalizacja sanitarna, sieć elektroenergetyczna i teletechniczna, roboty mostowe związane z wykonaniem obiektów (roboty ziemne, roboty fundamentowe) i roboty drogowe (odhumusowanie, roboty ziemne, wykopy, nasypy).

Przypomnijmy, że w ramach budowy obwodnicy, będącej elementem drogi ekspresowej S61 powstanie: dwujezdniowa droga o długości 12,8 km, jedno jezdniowa łącznica o długości 0,7 km obwodnicy miasta Suwałki z istniejącą drogą krajową nr 8 w kierunku Budziska, węzeł „Suwałki Zachód”, skrzyżowania z drogami publicznymi, drogi dojazdowe (serwisowe), 15 obiektów inżynierskich (wiaduktów, mostu oraz obiektów pełniących funkcję przejść dla zwierząt), przepusty drogowe, także pełniące funkcje przejść dla zwierząt, wiadukty w ciągu budowanych dróg publicznych, ekrany akustyczne.

Cała inwestycja ma kosztować 299,4 mln zł i ma być gotowa w kwietniu 2019 roku. Jednak jak zapowiadają przedstawiciele firmy Budimex ten termin może ulec skróceniu.
Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Wojewoda podpisał pozwolenie na budowę obwodnicy Suwałk (2017-01-27)
Krok bliżej suwalskiej obwodnicy. Jest druga decyzja RDOŚ (2016-12-20)
Budimex wyzwoli nas od tirów (2015-08-13)

Ostatnio dodane komentarze
- zlecić ministrowi Nowakowi to spec. na Ukrainie
polecam
autor:~zorro
- 2cd
albo Chinoli
autor:~Elza
- Cała inwestycja ma kosztować 299,4 mln zł i ma być goto...
może zatrudnimy Ukraińców
autor:~Elza

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 03.02.2017
DOMY DO WYKOŃCZENIA
nieruchomosci
suwalki.info

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: