suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Dariusz Bogdan nowym prezesem PNT
Dariusz Bogdan nowym prezesem PNTDariusz Bogdan, były Wiceminister Gospodarki, objął stanowisko prezesa Parku Naukowo-Technologicznego w Suwałkach. Decyzją Rady Nadzorczej, to właśnie on od 1 lutego zastąpi na tym stanowisku Rafała Peszkę. Jakie zmiany przewiduje nowy szef suwalskiego technoparku?

31 stycznia 2017 roku na posiedzeniu Rady Nadzorczej Parku Naukowo - Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach Sp. z o.o przyjęto rezygnację dotychczasowego prezesa Rafała Peszki. Rafał Peszka wypełnił misję, jakiej podjął się obejmując to stanowisko i z końcem stycznia przestaje pełnić obowiązki prezesa Parku. Na jego miejsce Rada Nadzorcza spółki w dniu 31 stycznia 2017 r. powołała Dariusza Bogdana - suwalczanina, wiceministra w Resorcie Gospodarki w latach 2007-2014 r. Nowy Prezes swoją funkcję rozpocznie 1 lutego 2017 r.

Dariusz Bogdan jest absolwentem I Liceum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Ukończył Wydział Mechatroniki na Politechnice Warszawskiej oraz Informatykę, Telekomunikację i Zarządzanie na Wydziale Informatyki tej uczelni. To najdłużej urzędujący wiceminister w Resorcie Gospodarki po 1989 roku.

Przez ostatnie lata był wiceprezesem zarządu polskiego giganta odpowiedzialnego za przesył gazu - firmy GAZ-SYSTEM SA. Spółka ta odpowiedzialna była m.in. za budowę terminala rozładunkowego gazu w Świnoujściu. Wcześniej, w latach 2008-2014, Dariusz Bogdan przewodniczył Radzie Nadzorczej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Nowy prezes zapowiada powrót do genezy powstania Parku kreowanej przez prezydenta Gajewskiego i realizacji pomysłu pomostu Polska-Wschód. W położeniu geograficznym Suwałk widzi z kolei przewagę konkurencyjną. Park ma być miejscem współpracy przedsiębiorców i naukowców z całej Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi i Rosji, jak również miejscem do kreowania pomysłów przez suwalskich przedsiębiorców i studentów.

Dariusz Bogdan deklaruje większe otwarcie na naukę poprzez współpracę z uczelniami na czele z udziałowcem Parku - Politechniką Warszawską, ale również z suwalską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, suwalskimi przedsiębiorcami oraz firmami z suwalskiej Strefy Ekonomicznej. Chce zadbać o to, aby przybliżyć Park do miasta i jego mieszkańców. Nowy prezes chce realizować misję Parku, jaką jest podnoszenie innowacyjności miasta oraz lokalnych przedsiębiorstw.

Dariusz Bogdan wysoko ocenił dokonania swojego poprzednika i zapowiedział kontynuację projektów rozpoczętych przez Rafała Peszkę. Obaj prezesi zadeklarowali gotowość ścisłej współpracy przy finalizacji realizowanych obecnie przez Park przedsięwzięć oraz zapowiedzieli zorganizowanie w najbliższym czasie wspólnej konferencji prasowej.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- centusiowska
Iż czego tak szczerzysz kły tu trzeba wylewać gorzkie krokodyle łzy,ale jest nadzieja że drogi Prezes Darek otworzy oczy.
autor:~słup
- Park
Ooo i następnego mam owinietego wokół paluszka ha ha
autor:~Krasul
- Słomiany wdowiec
Ludzie, dajcie mu szansę. Rodzinę zostawił w Warszawie to może i bardziej się skupi na robocie... No chyba, że jakaś miejscowa w głowie...
autor:~On

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 01.02.2017Wywiady

ATRAKCYJNE DOMY
RYŻÓWKA - DOM Z DOSTĘPEM DO JEZIORA

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: