suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
„Sprawców eliminujemy ze społeczeństwa”
„Sprawców eliminujemy ze społeczeństwa”Mniej rozbojów i kradzieży; większa wykrywalność i skuteczność - tak komendant suwalskiej policji mówił o wynikach pracy mundurowych za 2016 rok. Wszystkiemu wnikliwie przysłuchiwał się Jarosław Zieliński. Uwadze ministra nie umknęło jednak to, że wciąż nie jest najlepiej na drogach.

- Ograniczamy przestępczość, jesteśmy widoczni i bardziej skuteczni - chwalił się podczas dzisiejszej odprawy rocznej komendant Jacek Tarnowski. Jak dodał, wzrosła wykrywalność, która jest najwyższa od kilku lat. - Ograniczyliśmy rozboje, zanotowaliśmy ich 30. Łapiemy sprawców i eliminujemy ze społeczeństwa - podkreślił. Z policyjnych statystyk wynika także, że w 2016 roku zanotowano mniej kradzieży. Te, które miały miejsce w zdecydowanej większości wystąpiły w piwnicach, altanach i miejskim bazarze, który jest wyjątkowo lubianym miejscem kieszonkowców.

Wzrosła z kolei liczba zdarzeń związanych z uszczerbkiem na zdrowiu, kradzieżą samochodów i uszkodzeniem mienia. Jak się okazuje, najczęściej uszkadzane są pojazdy stojące na parkingach. - Dużo było też podpaleń śmietników, ale udało nam się sprawcę ustalić i rozliczyć - mówił Tarnowski.

Z danych wynika także, że na suwalskich drogach jest coraz mniej wypadków. - W ubiegłym roku było ich 41, czyli najmniej od 11 lat - poinformował komendant. Gorzej jest z kolei w kwestii kolizji. - Dużo było kolizji parkingowych oraz tych z udziałem tirów, które w niewłaściwy sposób zmieniały pasy - dodał. Policjanci regularnie badają też stan trzeźwości suwalskich kierowców. W minionym roku do alkomatu dmuchało aż 60,5 tysiąca kierujących. - Widać, że społeczeństwo na podwójnym gazie jeździ coraz mniej, bo pod wpływem alkoholu zanotowaliśmy 193 osoby- zrelacjonował Tarnowski. Jak podkreślił, łącznie w minionym roku suwalska policja miała 12,5 tysiąca interwencji.

Zadowolenia z większości działań policji nie krył obecny podczas odprawy wiceminister Jarosław Zieliński. - Rok 2016 był dobrym okresem dla polskiej policji, ale co ważniejsze, to był dobry okres dla bezpieczeństwa państwa i obywateli. Prawie wszystko się udało. Udało się zapewnić bezpieczeństwo wtedy, kiedy były największe wyzwania - mówił. - 80 proc. Polaków twierdzi, że w Polsce jest bezpiecznie, a aż 95 proc. czuje się bezpiecznie w miejscu zamieszkania - dodał.

Uwadze ministra nie uszło jednak to, że wciąż nie najlepiej dzieje się na drogach. - W skali Polski wzrosła liczba wypadków drogowych, w tym wypadków śmiertelnych. Jest też sporo zastrzeżeń do zachowań policjantów, którzy zatrzymują nas w różnych miejscach. Chodzi o to, aby w sposób profesjonalny wykonywali swoje zadania - tłumaczył Jarosław Zieliński. - Trzeba pilnować też, żeby prędkość na ulicach nie była przekraczana - zwrócił się do komendanta Tarnowskiego.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- w PLN
ofkoz
autor:~CTu
- ?
do jakiej kwoty rozbój?
autor:~CTu
- Erni
ta oni zawsze maja problem
autor:~detet

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 30.01.2017
PPUH LUDWIK
Kolekcja mebli pokojowych

Reklama

REKLAMA
Czy uważasz, że wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu od godz. 21.00 do 6.00 to dobry pomysł?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: redakcja@suwalki.info, marketing@suwalki.info
projekt i wykonanie: