suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
„Sprawców eliminujemy ze społeczeństwa”
„Sprawców eliminujemy ze społeczeństwa”Mniej rozbojów i kradzieży; większa wykrywalność i skuteczność - tak komendant suwalskiej policji mówił o wynikach pracy mundurowych za 2016 rok. Wszystkiemu wnikliwie przysłuchiwał się Jarosław Zieliński. Uwadze ministra nie umknęło jednak to, że wciąż nie jest najlepiej na drogach.

- Ograniczamy przestępczość, jesteśmy widoczni i bardziej skuteczni - chwalił się podczas dzisiejszej odprawy rocznej komendant Jacek Tarnowski. Jak dodał, wzrosła wykrywalność, która jest najwyższa od kilku lat. - Ograniczyliśmy rozboje, zanotowaliśmy ich 30. Łapiemy sprawców i eliminujemy ze społeczeństwa - podkreślił. Z policyjnych statystyk wynika także, że w 2016 roku zanotowano mniej kradzieży. Te, które miały miejsce w zdecydowanej większości wystąpiły w piwnicach, altanach i miejskim bazarze, który jest wyjątkowo lubianym miejscem kieszonkowców.

Wzrosła z kolei liczba zdarzeń związanych z uszczerbkiem na zdrowiu, kradzieżą samochodów i uszkodzeniem mienia. Jak się okazuje, najczęściej uszkadzane są pojazdy stojące na parkingach. - Dużo było też podpaleń śmietników, ale udało nam się sprawcę ustalić i rozliczyć - mówił Tarnowski.

Z danych wynika także, że na suwalskich drogach jest coraz mniej wypadków. - W ubiegłym roku było ich 41, czyli najmniej od 11 lat - poinformował komendant. Gorzej jest z kolei w kwestii kolizji. - Dużo było kolizji parkingowych oraz tych z udziałem tirów, które w niewłaściwy sposób zmieniały pasy - dodał. Policjanci regularnie badają też stan trzeźwości suwalskich kierowców. W minionym roku do alkomatu dmuchało aż 60,5 tysiąca kierujących. - Widać, że społeczeństwo na podwójnym gazie jeździ coraz mniej, bo pod wpływem alkoholu zanotowaliśmy 193 osoby- zrelacjonował Tarnowski. Jak podkreślił, łącznie w minionym roku suwalska policja miała 12,5 tysiąca interwencji.

Zadowolenia z większości działań policji nie krył obecny podczas odprawy wiceminister Jarosław Zieliński. - Rok 2016 był dobrym okresem dla polskiej policji, ale co ważniejsze, to był dobry okres dla bezpieczeństwa państwa i obywateli. Prawie wszystko się udało. Udało się zapewnić bezpieczeństwo wtedy, kiedy były największe wyzwania - mówił. - 80 proc. Polaków twierdzi, że w Polsce jest bezpiecznie, a aż 95 proc. czuje się bezpiecznie w miejscu zamieszkania - dodał.

Uwadze ministra nie uszło jednak to, że wciąż nie najlepiej dzieje się na drogach. - W skali Polski wzrosła liczba wypadków drogowych, w tym wypadków śmiertelnych. Jest też sporo zastrzeżeń do zachowań policjantów, którzy zatrzymują nas w różnych miejscach. Chodzi o to, aby w sposób profesjonalny wykonywali swoje zadania - tłumaczył Jarosław Zieliński. - Trzeba pilnować też, żeby prędkość na ulicach nie była przekraczana - zwrócił się do komendanta Tarnowskiego.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- w PLN
ofkoz
autor:~CTu
- ?
do jakiej kwoty rozbój?
autor:~CTu
- Erni
ta oni zawsze maja problem
autor:~detet

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 30.01.2017
MIESZKANIA W CENTRUM
3 pokojowe przy ul. 1 Maja

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: