suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
„Zima zaskoczyła drogowców”
„Zima zaskoczyła drogowców”Drogowcy sobie nie poradzili, telefony się urywały, a skargom nie było końca - Czesław Renkiewicz nie ukrywa swojej krytyki na temat zimowych działań Zarządu Dróg i Zieleni. Petycję w sprawie stanu chodników mieszkańcy prezydentowi wręczyli pod kościołem.

Choć sytuacja na suwalskich drogach jest już opanowana, to wciąż słychać echa opieszałości służb drogowych. - Mieszkańcy w swoich skargach wciąż wracają do tych dni z początku stycznia - powiedziała Irena Schabieńska. A narzekać z pewnością mieli na co. - Drogi wyglądały tragicznie, ronda były bardzo śliskie, oblodzone, skrzyżowania również - mówiła. Jak dodała problemem było zarówno podjechanie pod górkę, jak i zjechanie z niej. Wiele do życzenia pozostawiały również chodniki.

Irena Schabieńska zwróciła też uwagę na drogi osiedlowe, które w wielu przypadkach były pozostawione same sobie. Radna w czasie swojej interpelacji wypomniała też dyrektorowi ZDiZ jego wypowiedź dla lokalnej rozgłośni radiowej. - Powiedział, że drogowców zima w tym roku nie zaskoczyła, a że warunki pogodowe jakie były, czyli niska temperatura powodowały, że sól nie rozpuszcza śniegu, a z kolei trudno jest odśnieżać, kiedy są opady śniegu. Wydaje się, że ta wypowiedź w stosunku do mieszkańców była przynajmniej delikatnie mówiąc niestosowna - tłumaczyła radna.

Również prezydent nie szczędził słów krytyki wobec suwalskich drogowców. - Podzielam opinię pani radnej - powiedział Czesław Renkiewicz. - Nie poradziliśmy sobie z zimowym utrzymaniem. Zima zaskoczyła drogowców - dodał. Prezydent gdybał nad przyczyną takiego stanu rzeczy, jak wyjaśniał ani sprzętu, ani ludzi mniej do pracy nie ma, za to Zarząd Dróg i Zieleni otrzymał magazyn soli. Mimo wszystko sytuacja na drogach dała się we znaki zarówno kierowcom, jak i pieszym. - Telefony urywały się do urzędu miejskiego w tym zakresie - poinformował prezydent.

Prezydent odniósł się również do słów dyrektora na temat działania soli przy ujemnych temperaturach. - Jeżeli mamy na tyle niskie temperatury, że już nie działa sól, to rzeczywiście te miejsca wyślizgane, szczególnie na wzniesieniach, one powinny być posypane normalnie piaskiem. Odśnieżanie chodników też pozostawiało wiele do życzenia, nawet ostatnio przed kościołem otrzymałem petycję od mieszkańców w tym zakresie - mówił Renkiewicz. Jak wyjaśnił w tej sprawie odbyła się już odpowiednia narada.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- szef
a co prezydent na to? ma to gdzieś ......
autor:~klon
- 2017
jak zwykle co roku, porażka
autor:~gruba
- do Bałwan śniegowy
Jak czegoś nie wiesz to nie pisz bo to może przynieś więcej szkody niż pożytku
autor:~Creon

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 26.01.2017
AGENCJA INTERAKTYWNA
Internetowe kampanie reklamowe

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: