suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Wigierski Park Narodowy bez dyrektora
Wigierski Park Narodowy bez dyrektoraPo dziewięciu latach pełnienia funkcji dyrektora Wigierskiego Parku Narodowego, Jacek Łoziński został odwołany ze stanowiska. Powód takiej decyzji ministra owiany jest jednak wielką tajemnicą. To już dwunasty szef polskiego parku narodowego, który został zdymisjonowany przez Jana Szyszkę.

Czystki prowadzone przez Ministra Środowiska trwają. Po tym, jak ze stanowiska odwołany został między innymi dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego, Świętokrzyskiego Parku Narodowego, Biebrzańskiego Parku Narodowego i ośmiu innych, teraz przyszedł czas na szefa terenów chronionych Suwalszczyzny.

- Prawdą jest, że pan Jacek Łoziński został odwołany z funkcji dyrektora Wigierskiego Parku Narodowego - poinformowała Joanna Józefiak z ministerstwa. Powód dymisji owiany jest jednak wielką tajemnicą. - Obowiązujące przepisy w tym zakresie nie zobowiązują Ministra Środowiska do uzasadniania swojej decyzji - dodała. Aktualnie obowiązki dyrektora parku pełni zastępca Łozińskiego - Jarosław Borejszo.

Nowy szef WPN będzie wyłoniony w drodze konkursu. - Nabór został ogłoszony w poniedziałek, 23 stycznia - dodała Józefiak. Kandydaci na to stanowisko mogą składać dokumenty do 10 lutego.

Odwołanie Łozińskiego nie uszło uwadze mieszkańcom Suwałk i Suwalszczyzny. Wielu z nich krytykuje i dziwi się decyzji Jana Szyszki. - Człowiek pracował z pełnym zaangażowaniem - pisze o dyrektorze jeden z użytkowników portalu suwalki.info. Inni powołują się na duże doświadczenie i kompetencje zdymisjonowanego szefa.

A warto zauważyć, że Jacek Łoziński pracował w WPN niemal od początku jego powstania (od 1990 roku). Dyrektorem został w 2007 roku. W ciągu 9 lat jego zarządzania, w Wigierskim Parku Narodowym zrealizowano wiele inwestycji. Były to między innymi remonty kładek, pomostów i ścieżek rowerowych czy otwarcie Muzeum Wigier.

Przez 9 lat dyrektorowania nie obyło się jednak bez krytyki i sporów. Jednym z najgłośniejszych był ten dotyczący stosowania przez dyrekcję parku opłat za użytkowanie gruntów, na których stały pomosty. Jacek Łoziński powoływał się wówczas na ustawę o ochronie przyrody. Mieszkańcy nadwigierskich miejscowości na prawo wodne, według którego opłaty nie obowiązują.

Przypomnijmy, że Wigierski Park Narodowy jest siódmym co do wielkości parkiem narodowym w Polsce. To 15 tysięcy hektarów unikatowego w skali kraju terenu z charakterystyczną roślinnością i licznymi jeziorami. Wiele gatunków roślin i zwierząt, a także piękne widoki. Każdego roku te wyjątkowe tereny odwiedza nawet 120 tysięcy turystów zarówno z Polski, jak i zagranicy.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Wszędzie misewicze
Na stanowisko to startuje między innymi debil przez niektorych zwany dyrektorem pzw co to twierdzi iż powodem braku ryb w jeziorze Krzy...
autor:~Maciej
- Jezioro Wigry
Jezioro Wigry umiera. Nie widzicie tego? Życzę PISowi jak najgorzej, ale to co wyrabia dyrekcja Parku, to jeden wielki skandal.
autor:~Wojtek
- Uzupełnienie informacji
Trzeba dodać, że opłaty za pomosty zostały zniesione ponad rok temu.
autor:~redakcja

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 24.01.2017
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: