suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Mniej pożarów i strażackich interwencji
Mniej pożarów i strażackich interwencji341 pożarów, 702 miejscowe zagrożenia oraz 68 fałszywych alarmów - tak wyglądają statystyki suwalskich strażaków za 2016 r. Choć liczby mogą przerażać, jasno z nich wynika - interwencji było o 108 mniej. Samochody ratowniczo-gaśnicze do różnych zdarzeń wyjeżdżały średnio co 8 godzin.

Ręce pełne roboty w minionym roku mieli suwalscy strażacy. - Odnotowaliśmy 1111 interwencji, aczkolwiek jest to spadek o 108 interwencji w poraównaniu do 2015 roku. Możemy powiedzieć, że było na terenie powiatu suwalskiego bezpieczniej. Odnotowaliśmy o 157 pożarów mniej niż w roku 2015 - poinformował st.bryg. Bogdan Wierzchowski, komendant miejski PSP w Suwałkach.

Jak dodaje zadowalający jest spadek pożarów w obiektach mieszkalnych, których strażacy nie mogą kontrolować. Tych było o 30 mniej. - To jest dobra tendencja, dobry wskaźnik. Wydaje nam się, że jest bezpieczniej, że ludzie zaczęli bardziej dbać o swoje mienie, o swoje zdrowie i życie - dodaje komendant. Dużo mniej razy strażacy wyjeżdżali też do palących się traw, takich interwencji było 77, podczas gdy w 2015 roku aż 181. Jeśli chodzi o ofiary, w pożarze w minionym roku zmarła jedna osoba, natomiast 4 zostały ranne.

Mniej więcej na tym samym poziomie utrzymuje się z kolei ilość interwencji na drogach, tych było 216. - My jako strażacy odnotowaliśmy 5 ofiar śmiertelnych na drogach - poinformował Wierzchowski. Aż 166 osób odniosło liczne obrażenia ciała. Jak wyjaśnia komendant problematyczne w tamtym roku okazały się odcinek drogi od Raczek w kierunku Augustowa oraz droga do Budziska.

Wśród najbardziej charaterystycznych zdarzeń w jakich brali udział suwalscy strażacy z pewnością należy wymienić wywrócenie się samochodu ciężarowego, w naczepie którego znajdowało się 21938,5 kg materiałów chemicznych. Jako największy pożar, należy wymienić ten, który strawił część zakładu produkcyjnego ORTIS. W kwietniu minionego roku strażacy zabezpieczali wypadek śmigłowca, natomiast w sierpniu brali udział w akcji ratowniczej w gminie Jeleniewo, gdzie szybowiec wbił się w dach budynku.

Wśród najpilniejszych potrzeb na najbliższe lata strażacy mówią o wymianie starszych wozów oraz większej liczbie pracowników.
- Byłaby potrzeba wzmocnienia o dodatkowe etaty, natomiast na tym etapie wiem, że jest problemem przesuwanie etatów na terenie województwa. Być może z terenu kraju takie etaty da się w przyszłości przesunąć - mówił Wierzchowski.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Boże,chroń nas przed głupcami
nowa dk nr 8 na odcinku raczki augustów...bardzo niebezpieczny odcinek,ostrzegam,jechałem widziałem.platfusy z obywatelskiej to budowal...
autor:~kierowca
- straż
straż pożarna to jedyna służba mundurowa godna szacunku. Oni naprawde ratują życi, nie tylko z resztą ludzkie. wielkie brawa i podzięko...
autor:~Emka

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 13.01.2017
PPUH LUDWIK
Nowoczesne meble skórzane

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: