suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Suwałki zostają na drogowym marginesie
Suwałki zostają na drogowym marginesieJerzy Szmit, wiceminister infrastruktury potwierdził budowę drogi Ełk - Knyszyn, która ma być łącznikiem pomiędzy Via Balticą i Via Carpatią. Co za tym idzie pominięta zostanie trasa Suwałki - Białystok. Oficjalne pismo w tej sprawie trafiło do przewodniczącego Rady Miejskiej.

W maju 2016 roku rząd postanowił, że Via Carpatię (czyli droga S19) z Via Balticą (S61) połączy odcinek Ełk - Knyszyn. Informacja ta odbiła się szerokim echem w Suwałkach, ponieważ w ten sposób zrezygnowano z budowy drogi ekspresowej na odcinku Białystok - Suwałki, a co za tym idzie komunikacyjnie niemal odcięto miasto od stolicy województwa. Jak mówił wówczas Czesław Renkiewicz tę trasę codziennie pokonują studenci, uczniowie, osoby dojeżdżające do pracy czy nawet lekarza. Dlatego też takiemu rozwiązaniu sprzeciwiły się władze okolicznych samorządów oraz suwalscy radni, którzy swoje stanowisko wysłali do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury pochodzący z Olsztyna w odpowiedzi podtrzymał decyzję rządu odnośnie budowy drogi Ełk - Knyszyn. W piśmie powołał się na wybudowaną obwodnicę Augustowa, która znajduje się w ciągu drogi ekspresowej S-61 i drogi krajowej nr 8. Jak uzasadnił zawiera ona 21 kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 8, który prowadzi od węzła Raczki do węzła Augustów. - Przedmiotowy odcinek drogi jest częścią obwodnicy Augustowa, a jednocześnie stanowi połączenie przyszłej drogi S-61, będącej częścią szlaków drogowych Via Carpatia i Via Baltica z rejonem Suwałk - można przeczytać w odpowiedzi wiceministra.

Droga o którą walczyły okoliczne samorządy nie została w ogóle ujęta w Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-2023 z perspektywą do 2025 roku. Jak dodaje Szmit droga krajowa nr 8 nie zostanie pozostawiona sama sobie, bowiem jak wynika z pisma dla przebudowy odcinka Korycin-Augustów są prowadzone prace przygotowawcze związane z opracowaniem dokumentacji technicznej i uzyskaniem opinii i decyzji administracyjnych.

Zdaniem wiceministra ruch tranzytowy w Polsce północno-wschodniej, zwłaszcza na drodze krajowej nr 8 odciążyć ma w przyszłości budowa drogi S-61 na odcinkach Ostrów Mazowiecka - Szczuczyn, Szczuczyn - Augustów i w końcu Augustów - granica państwa. Przypomnijmy jednak, że nie tylko o ruch samochodów ciężarowych chodziło w przypadku sprzeciwów władz samorządowych. Walczyły one przede wszystkim o lepsze skomunikowanie regionu ze stolicą województwa.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Będziemy odizolowani od reszty województwa? (2016-08-18)
„Nawierzchnia ósemki osiągnęła kres swojej żywotności” (2016-08-31)
Suwałki pomijane w inwestycjach drogowych i kolejowych (2016-09-16)

Ostatnio dodane komentarze
- obwodnica
12 stycznia minal a suwalska obwodnica nie podpisana ??????
autor:~mk
- do Adama
Szanowny kolega pomylił chyba numerację dróg , droga s19 biegnie od granicy z Białorusią w okolice Knyszyna i dalej na południe i właśn...
autor:~m1
- Białystok
Białystok sam sobie strzela w kolano będzie lepiej dla Suwałk
autor:~Artek

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 13.01.2017
SHOWROOM loving it STUDIO ARANŻACJI WNĘTRZ Teresa Witkowska
Wizualizacje 3d

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: