suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Znaki już są. Od kiedy tiry nie będą mogły wyprzedzać?
Znaki już są. Od kiedy tiry nie będą mogły wyprzedzać?Od wtorku zacznie obowiązywać zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe na miejskim odcinku krajowej „ósemki”. Przestrzegania nowych przepisów będą pilnowali suwalscy mundurowi, którzy już mają rozpisane specjalne patrole.

Zakaz wyprzedzania na miejskim odcinku krajowej „ósemki” ma tylu zwolenników, ilu przeciwników. Wielu mieszkańców ma dość obawiania się o bezpieczeństwo, a wszystko dlatego, że ich zdaniem kierowcy samochodów ciężarowych jeżdżą szybko, często nie stosując się do sygnalizacji świetlnej, nie bacząc też na mniejsze pojazdy.

Nowe przepisy mają to zmienić. Od wtorku (10 stycznia) tiry będą mogły jechać tylko prawym pasem ruchu. - Możemy osiągnąć na pewno poprawę bezpieczeństwa, bo to, co zauważyliśmy te tiry, które jadą lewym pasem wyprzedzają inne tiry, jadą szybciej, jadą bardziej niebezpiecznie. Przez tą prędkość, którą osiągają mogą czasami nie wyhamować na skrzyżowaniach, na czerwonych światłach - wyjaśniał podinsp. Jacek Tarnowski, komendant miejski policji w Suwałkach.

Zakryte folią znaki można zobaczyć już od kilku dni. Są one ustawione po obu stronach drogi. Egzekwować nowe przepisy będą suwalscy mundurowi. - Tam, gdzie są to najkrótsze odcinki trasy będziemy stawiać patrole i będziemy patrzeć czy już kierowcy się do tego stosują - mówił komendant. Jak zapewnia, policjanci weryfikować jazdę kierowców ciężarówek będą nie tylko na początku. - Już patrole zostały przedyslokowane, żeby kiedy program zostanie wprowadzony, czyli ten zakaz, żebyśmy byli na miejscu i działali restrykcyjnie - dodał.

Przypomnijmy, że zakaz wyprzedzania będzie obowiązywał na ulicy Pułaskiego i Utracie. Obie są dwupasmowe i dwujezdniowe, co pozwala niecierpliwym kierowcom na wyprzedzanie, które często jest bardzo ryzykowne. Niesubordynowani kierowcy mają być pouczani bądź karani mandatami karnymi w zależności od sytuacji.

Sonda

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe na miejskim odcinku krajowej „ósemki”?
Tak
Nie

Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Tiry z zakazem wyprzedzania? Jest wniosek (2016-12-12)
Tiry z zakazem wyprzedzania (2016-12-19)

Ostatnio dodane komentarze
- Doskonały sposób na szalone TIR-y
Dziwne, że wcześniej nikt na to nie wpadł. W razie czego zabronić TIR-om jazdy w nocy. Będzie wreszcie spokój.
autor:~Kazik
- BRAK SŁÓW
Brak słów na temat tego genialnego pomysłu, jakim trzeba być .... by na taki pomysł wpaść. Jak osobówki jeżdżą jak pi.... to potem są...
autor:~RAFAŁ
- do pesymistów
Jak nic nie było robione, to źle, jak coś ktoś próbuje zmienić, może w ten sposób poprawić, też nie dobrze. Sądze że jak zmiana nie prz...
autor:~Jacek

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 09.01.2017
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
Najbogatsze wzornictwo

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: