suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
„Termin wystawy był przypadkowy”
„Termin wystawy był przypadkowy”Po raz drugi przed suwalskim sądem stanęli obwinieni w związku z incydentem w czasie wystawy o gen. Władysławie Andersie. Na wniosek obrońców zeznania składał Jarosław Zieliński, który podkreślał, że organizacji wydarzenia w Archiwum Państwowym nie towarzyszyły żadne intencje polityczne.

To druga i nie ostatnia rozprawa, która dotyczy zakłócenia porządku publicznego w czasie wystawy o Armii Generała Władysława Andersa. Chodzi o wydarzenie z 4 marca, czyli na chwilę przed wyborami uzupełniającymi do Senatu. Obecna na wystawie córka generała - Anna Maria Anders, była wówczas kandydatką PIS startującą w tychże wyborach.

W czasie pierwszej rozprawy obwinieni podtrzymywali, że ich zdaniem wydarzenie miało charakter polityczny, a nie historyczny. Między innymi tę kwestię miały wyjaśnić zeznania Jarosława Zielińskiego. Były one o tyle kluczowe, że sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych był współorganizatorem wystawy. - Nastąpił ogólny chaos na sali, miały miejsce okrzyki, zakłócono wystąpienia. Była to grupa osób, których ja nie znam - mówił w czasie zeznań.

W trakcie rozprawy sędzia starał się ustalić na czym polegał udział Jarosława Zielińskiego w organizacji wystawy. - Na między innymi wskazaniu miejsca, bo uważałem, że jest to miejsce godne, właściwe - Archiwum Państwowe. Tam także odbywały się inne wystawy wcześniej. I na zaproszeniu niektórych gości do udziału w otwarciu tej wystawy - wyjaśniał minister. Sędzia starał się również ustalić czy Jarosław Zieliński już wcześniej organizował wystawy w suwalskim archiwum.

Jednak jedną z kluczowych spraw było wyjaśnienie dlaczego organizatorzy wybrali taki, a nie inny termin wystawy, czyli przeddzień wyborów uzupełniających do Senatu. - Data była, można powiedzieć wynikiem tego, że o wartości tej wystawy dowiedzieliśmy się właśnie niewiele wcześniej. Więc data była przypadkowa można powiedzieć. Może można było to zorganizować nieco wcześniej lub nieco później, ale uznaliśmy, że skoro ta wystawa jest do przedstawienia to skorzystaliśmy - wyjaśniał minister. Jarosław Zieliński w czasie zeznań kilkukrotnie podkreślał, że wystawie nie towarzyszyły żadne intencje polityczne.

Ze stanowiskiem ministra nie zgodził się jeden z obwinionych - Marcin Skubiszewski. - Suwałki to jest miasto słabo związane z Armią Andersa, więc nie ma przyczyn historycznych, żeby tą wystawę pokazywać akurat w Suwałkach - mówił. Obwiniony zwrócił również uwagę na fakt, że wystawa była dostępna już wiosną 2015 roku, jednak do Suwałk dotarła dopiero przed wyborami. Skubiszewski pytał również o to, czy w wystawę zaangażowana była Bożena Kamińska, posłanka z Suwałk. Zdaniem obwinionego niezaproszenie jej na otwarcie wystawy świadczy o tym, że miała ona charakter polityczny, a nie historyczny. A to dlatego, że Jarosław Zieliński i Bożena Kamińska reprezentują dwie, różne partie.

Mimo przesłuchania wszystkich świadków wyrok w sprawie jeszcze nie zapadł. Sędzia odroczył rozprawę. Strony na sali sądowej spotkają się jeszcze 19 stycznia.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Działacze KOD przed sądem (2016-11-18)

Ostatnio dodane komentarze
- Nieprzypadkowy,nieprzypadkowy.
Co za przypadek,otwarcie wystawy w trakcie kampanii wyborczej kandydatki na senatora w towarzystwie ministra i wiceministra. Ile takich...
autor:~Alex
- Podrygi Targowicy
Agonia Targowicy. Jaki miły widok. Co Bruksela za mało popiera? Może Moskwę poprosicie znowu o wsparcie?. Pewnie żałujecie że gnida "wo...
autor:~szary obywatel
- @ ~olek:
Dzielę się z czytelnikami tym co widzę i w co wierzę na podstawie faktów. Staram się swoje opinie uzasadniać merytorycznie i logicznie....
autor:~Lech Biegalski

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 22.12.2016
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Gdzie będziesz oglądać mecze reprezentacji Polski na Mundialu 2018?
w pubie
w domu
u znajomych
na stadionie w Rosji
w ogóle nie będę oglądać

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: