suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Podkowy Pegaza w rękach aktorów
Podkowy Pegaza w rękach aktorów XIII Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” dobiegły końca. Jurorzy przyznają, że wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, jednak Grand Prix przyznali monodramiście z Białegostoku. Wśród laureatów znalazły się też aktorki z Suwałk.

Największe wrażenie na oceniających zrobiła prezentacja Rafała Domagały. Monodramista z Białegostoku otrzymał Gran Prix XIII Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” za spektakl „Amor Omnia Vincit”. Oprócz statuetki, aktor otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. zł.

Wśród dorosłych aktorów najlepsza była Iga Jambor-Skupniewicz ze spektaklem „Mamusiu, co to za ptaszek”. Drugie miejsce przyznano Jozefowi Bajnokowi ze słowackiej Kremnicy za monodram „Przeżyłem cud”, a trzecie zajęły wspólnie „Marina” w wykonaniu Olgi Belowej z Rezekne na Łotwie oraz „Mamy problem” Magdaleny Bochan-Jachimek. Jury wyróżniło także Jaroslava Janička za monodram „Lekarz ogólny”.

W kategorii młodzieżowej najlepsza okazała się suwalska monodramistka Martyna Kleszczewska w spektaklu „Zabrali mnie w nocnej koszuli na Sybir” w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz. Drugie miejsca jury przyznało Marii Nagyovej za „Babcię” oraz Aleksandrze Łazarskiej, kolejnej przedstawicielce Suwalskiego Ośrodka Kultury, za monodram „Życie bez miłości” w reżyserii Jolant Hinc-Mackiewicz. Wyróżnienie otrzymał Sebastian Figat z Warszawy za spektakl „Hłasko i…”.

Jurorzy tegorocznych Spotkań z Monodramem nie ukrywają, że poziom festiwalu był bardzo wysoki. Na deskach Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpili aktorzy zawodowi i amatorzy zarówno z Polski, jak i zagranicy. Prezentowali spektakle oparte o literaturę współczesną i klasyczną. Widzowie Spotkań mieli możliwość zobaczyć teatry wyrażające się poprzez ekspresję ruchową, teatr słowa czy animację lalek.

Źródło: SOK
Fot. Piotr KopciałDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- janda to prawa reka wajdy
czy jest nowa data marszu kodu?
autor:~ja
- Janda
A jak tam pani Janda na wczorajszym monodramie? Poprzestała na sztuce czy nie omieszkała wyrazić swojej opinii na tematy polityczne? Kt...
autor:~Emka
- Brawo!
Monogram jest bardzo wymagający, a już zwłaszcza, jak aktor nie ma do dyspozycji niczego, - ani żadnych rekwizytów, ani scenografii
autor:~yerba

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 14.12.2016
Plac Zabaw Przystanek Malucha
Przedszkole ul. Sejneńska 11 - REKRUTACJA trwa!

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: