suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Urzędnicy nie wyrobili się z opinią. Budowa obwodnicy się opóźni
Urzędnicy nie wyrobili się z opinią. Budowa obwodnicy się opóźniSprawdził się czarny scenariusz związany z rozpoczęciem budowy suwalskiej obwodnicy. Białostoccy urzędnicy z RDOŚ nie wyrobili się z wydaniem decyzji środowiskowej. Brak dokumentu uniemożliwia wydanie pozwolenia na budowę.

Chociaż decyzja Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dotycząca oceny oddziaływania suwalskiej obwodnicy na przyrodę miała być tylko formalnością, okazało się, że jest inaczej. RDOŚ poinformował, że przez wzgląd na konieczność wnikliwego przeanalizowania obszernego materiału dowodowego oraz z uwagi na złożony charakter sprawy, decyzja nie mogła zostać wydana w ustalonym terminie czyli 5 grudnia. - Zawiadamiam o wyznaczeniu nowego terminu załatwienia sprawy na 12 stycznia - poinformowała Beata Bezubik, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska.

Co się stało? - W chwili obecnej Organ jest na etapie rozpatrywania uwag, które wpłynęły w ramach udziału społeczeństwa. Z tego też powodu termin wydania decyzji uległ zmianie - dodała Bezubik.

Niestety brak oceny pociąga za sobą poważne skutki. Uzyskanie dokumentu od RDOŚu dopiero 12 stycznia spowoduje, że wojewoda podlaski nie wyda pozwolenia na budowę do końca lutego, a tym samym wykonawca inwestycji nie będzie mógł rozpocząć prac związanych z wycinką drzew. Zgodnie bowiem z polskim prawem drzewa można wycinać tylko do końca lutego. Budimex będzie realizował inwestycję tylko tam, gdzie nic nie rośnie.

Takiego scenariusza obawiał się Czesław Renkiewicz. - Rozmawiałem na ten temat z panem wojewodą - poinformował przed kilkunastoma dniami. - Mam nadzieję, że on dopilnuje swoich urzędników, aby nie było zwłoki w wydawaniu decyzji, bo nie daj boże decyzja uprawomocni się w marcu, to drzew się nie wytnie - mówił. Wszystko wskazuje jednak na to, że czarny scenariusz jest najbardziej prawdopodobny.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Procedury ws. obwodnicy wciąż się przeciągają (2016-11-30)
Zezwolenie na budowę obwodnicy w zawieszeniu. Na co czeka wojewoda? (2016-10-05)

Ostatnio dodane komentarze
- obwodnica
Więcej takich szkodników a obwodnicy w tych najbliższych 3 latach nie wybudują.A najlepiej niech" wspaniała" trójca znów weźmie się pod...
autor:~elek
- @wafel
@wafel, budowę obwodnicy blokował PO-PSL, zmiana technologii na betonową to wymysł PO-PSL, który opóźnił budowę o 2 lata. Co prawda nie...
autor:~Kazik
- DDD
NA KOGO GLOSOWALISCIE TAKA MACIE OBWODNICE, FRAJERZY BUAHAHAH
autor:~wafel

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 14.12.2016
LOKALE UŻYTKOWE
Atrakcyjny lokal w centrum do wynajęcia

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: