suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Komiks o „Rysiu” po raz kolejny nagrodzony
Komiks o „Rysiu” po raz kolejny nagrodzonyKomiks „Śladami Rysia - Historia Mariana Piekarskiego”, którego autorem rysunków jest jeden z więźniów suwalskiego aresztu po raz kolejny został doceniony. Tym razem opowieść o żołnierzu AK zdobyła I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie na komiks Walhalla 2016.

Więźniowie osadzeni w suwalskim areszcie bardzo często angażują się w różnego rodzaju działania czy to artystyczne, czy też ekologiczne. Jednym z nich jest powstały wiosną komiks „Śladami Rysia - Historia Mariana Piekarskiego”. Pracę stworzyły dwie osoby, za scenariusz odpowiedzialny był wychowawca por. Sławomir Rafalski, rysunki natomiast są dziełem skazanego odbywającego karę pozbawienia wolności w suwalskiej jednostce.

Praca tego duetu już raz została doceniona. W czerwcu komiks został wyróżniony na 4. ogólnopolskim konkursie „Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie” organizowanym przez IPN w Warszawie. Tym razem historia „Rysia” okazała się bezkonkurencyjna w V Ogólnopolskim Konkursie na komiks Walhalla 2016 organizowanym przez Zakład Karny w Opolu Lubelskim.

Przypomnijmy, że pierwszy egzemplarz komiksu autorzy wraz z dyrekcją Aresztu Śledczego przekazali siostrze Marina Piekarskiego - Irenie Piekarskiej. „Ira” także była żołnierzem AK, prześladowana przez władze komunistyczne, po aresztowaniu była osadzona w celi śmierci.

źródło, fot.: Areszt Śledczy w Suwałkach


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- talenty
Haha z pewnością talentów mają mnóstwo ;) jednak co by nie mówić i jak nie żartować, to gratulacje się należą za to, że jednak coś robi...
autor:~tik tak
- talent
aha, talent mają, ale nie tylko do komiksów hehe
autor:~pytajnik
- .
No proszę jacy utalentowani ludzie w tym areszcie siedzą :)
autor:~bolo

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 13.12.2016
UNIWERSUS
KIEROWCA WÓZKA JEZDNIOWEGO Z UPRAWNIENIAMI UDT.

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: