suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
SSSE ma 20 lat. Wicepremier gratuluje
SSSE ma 20 lat. Wicepremier gratulujeSuwałki i Suwalszczyzna mogą mieć inwestycje, które są najnowocześniejsze w Europie - mówił dziś podczas jubileuszu 20-lecia SSSE wicepremier Mateusz Morawiecki. Chociaż przez 2 dekady w Strefie uruchomiono 10 tys. miejsc pracy, to jednak rok 2016 został uznany za najbardziej przełomowy. Dlaczego?

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna została utworzona 1 września 1996 roku i początkowo obejmowała trzy podstrefy: w Suwałkach, Ełku oraz Gołdapi. Miała być swoistym antidotum na lawinowo rosnące bezrobocie. - Rozprzestrzenianie się bezrobocia, a co za tym idzie ubóstwo w dawnym województwie suwalskim przybrało zatrważające rozmiary. W Suwałkach bezrobocie oscylowało wówczas w okolicach 20% - przypomniał prezes SSSE Leszek Dec.

25 czerwca 1996 roku Rada Ministrów wydała rozporządzenie o utworzeniu Strefy. Aby przyciągnąć inwestorów i nowe miejsca pracy wprowadzono zwolnienia podatkowe. Od pierwszych dni Strefa adresowała swoją ofertę zarówno do polskich, jak i zagranicznych przedsiębiorców, a do końca 1997 wydano 44 zezwolenia. - Strefa była i jest narzędziem umożliwiającym zmniejszanie bezrobocie poprzez zachęcanie i wspieranie przedsiębiorców do inwestowania - mówił Dec.

Aktualnie SSSE składa się z 18 podstref, zlokalizowanych na terenie trzech województw - podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego. Łącznie Strefa wydała 228 zezwoleń na prowadzenie działalności na swoim obszarze. Aktualnie w ramach Strefy działa około 200 inwestorów zatrudniających niemal 10 000 osób. - W całej dwudziestoletniej działalności SSSE, patrząc na wszystkie dane, to jednak rok 2016 można nazwać tym przełomowym. To rok, w którym nasi nowi przedsiębiorcy zadeklarowali nakłady w wysokości ponad pół miliarda złotych oraz utworzenie 400 nowych miejsc pracy. To ważny rok jeszcze z jednego powodu. Zawsze poszukiwany był inwestor strategiczny i udało się w tym roku takiego zaprosić. Jest to zależna od Forte firma Tanne - dodał prezes.

Podczas dzisiejszych uroczystości 20-lecia SSSE obecny był wicepremier Mateusz Morawiecki, wiceminister Jarosław Zieliński, wojewoda podlaski, marszałek województwa podlaskiego, a także przedstawiciele parlamentu, samorządu Suwałk, Ełku, Łomży, Białegostoku, Augustowa, Gołdapi, przedstawiciele przedsiębiorstw działających w Strefie i wielu innych gości.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Praca
Takie decyzje podejmuje się w momencie jak przedsiębiorcy widzą że na rynku są pieniądze bo przez ostatnie lata było z tym kiepsko a te...
autor:~krak
- Strefa
Oczywiście przełomowy to rok 2016 ,bo rządzi PiS, no ludzie opamiętajcie się decyzję o dzisiejszym inwestowaniu firm, przdsiębiorcy pod...
autor:~Heniek

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 25.11.2016
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Gawrych Ruda III - program na bajkowe wakacje 2018...

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: