suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
SSSE ma 20 lat. Wicepremier gratuluje
SSSE ma 20 lat. Wicepremier gratulujeSuwałki i Suwalszczyzna mogą mieć inwestycje, które są najnowocześniejsze w Europie - mówił dziś podczas jubileuszu 20-lecia SSSE wicepremier Mateusz Morawiecki. Chociaż przez 2 dekady w Strefie uruchomiono 10 tys. miejsc pracy, to jednak rok 2016 został uznany za najbardziej przełomowy. Dlaczego?

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna została utworzona 1 września 1996 roku i początkowo obejmowała trzy podstrefy: w Suwałkach, Ełku oraz Gołdapi. Miała być swoistym antidotum na lawinowo rosnące bezrobocie. - Rozprzestrzenianie się bezrobocia, a co za tym idzie ubóstwo w dawnym województwie suwalskim przybrało zatrważające rozmiary. W Suwałkach bezrobocie oscylowało wówczas w okolicach 20% - przypomniał prezes SSSE Leszek Dec.

25 czerwca 1996 roku Rada Ministrów wydała rozporządzenie o utworzeniu Strefy. Aby przyciągnąć inwestorów i nowe miejsca pracy wprowadzono zwolnienia podatkowe. Od pierwszych dni Strefa adresowała swoją ofertę zarówno do polskich, jak i zagranicznych przedsiębiorców, a do końca 1997 wydano 44 zezwolenia. - Strefa była i jest narzędziem umożliwiającym zmniejszanie bezrobocie poprzez zachęcanie i wspieranie przedsiębiorców do inwestowania - mówił Dec.

Aktualnie SSSE składa się z 18 podstref, zlokalizowanych na terenie trzech województw - podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego. Łącznie Strefa wydała 228 zezwoleń na prowadzenie działalności na swoim obszarze. Aktualnie w ramach Strefy działa około 200 inwestorów zatrudniających niemal 10 000 osób. - W całej dwudziestoletniej działalności SSSE, patrząc na wszystkie dane, to jednak rok 2016 można nazwać tym przełomowym. To rok, w którym nasi nowi przedsiębiorcy zadeklarowali nakłady w wysokości ponad pół miliarda złotych oraz utworzenie 400 nowych miejsc pracy. To ważny rok jeszcze z jednego powodu. Zawsze poszukiwany był inwestor strategiczny i udało się w tym roku takiego zaprosić. Jest to zależna od Forte firma Tanne - dodał prezes.

Podczas dzisiejszych uroczystości 20-lecia SSSE obecny był wicepremier Mateusz Morawiecki, wiceminister Jarosław Zieliński, wojewoda podlaski, marszałek województwa podlaskiego, a także przedstawiciele parlamentu, samorządu Suwałk, Ełku, Łomży, Białegostoku, Augustowa, Gołdapi, przedstawiciele przedsiębiorstw działających w Strefie i wielu innych gości.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Praca
Takie decyzje podejmuje się w momencie jak przedsiębiorcy widzą że na rynku są pieniądze bo przez ostatnie lata było z tym kiepsko a te...
autor:~krak
- Strefa
Oczywiście przełomowy to rok 2016 ,bo rządzi PiS, no ludzie opamiętajcie się decyzję o dzisiejszym inwestowaniu firm, przdsiębiorcy pod...
autor:~Heniek

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 25.11.2016
PPUH LUDWIK
Kolekcja mebli pokojowych

Reklama

REKLAMA
Czy uważasz, że wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu od godz. 21.00 do 6.00 to dobry pomysł?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: