suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
„Suwalszczyzna na żywo otwiera karty historii”
„Suwalszczyzna na żywo otwiera karty historii”Ponad tysiąc artystów, około 2 tysięcy koncertów i setki tysięcy widzów - tak najprościej można podsumować 65 lat działalności Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. Z okazji swojego jubileuszu zespół zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Na scenie pojawi się 100 wykonawców w wieku od 3 do 60 lat.

Huczne obchody jubileuszu 65-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna rozpoczną się już jutro. - Rozpoczynamy wernisażem wystawy archiwaliów w Galerii Patio. Następnie zapraszamy na jubileuszowy koncert, który ukaże pełnię możliwości i dokonań Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna - mówią organizatorzy. - Myślę, że będzie to ogromne przeżycie, nie tylko dla byłych i obecnych członków zespołu, ale też dla osób związanych z zespołem pośrednio - mówiła Bożena Kamińska, dyrektor SOK.

Koncert jubileuszowy odbędzie się także w sobotnie popołudnie. Na Dużej Scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury pojawi się aż 100 artystów. - Jest to olbrzymie wydarzenie kulturalne, społeczne i artystyczne - mówił dziś Piotr Kuczek. Jak dodał, przed suwalską publicznością zaprezentuje się aż 100 wykonawców. Najmłodszy ma zaledwie 3,5 roku, najstarszy około 60 lat. - Jest to przepiękne, że w tym zespole współpracują pokolenia. Stwarza to rodzinną atmosferę, buduje więzi, szacunek - podkreśliła Małgorzata Wojdełko, która już od 35 lat kieruje ZPiT Suwalszczyzna.

Jak się także okazuje, zespół to nie tylko wspólne próby i koncerty. To także spotkania, przyjaźnie, a nawet miłości i małżeństwa. - Miłość, piękno, piękne kobiety i mężczyźnie, a do tego wspólna pasja - mówiła Maria Lauryn, która ma już za sobą 128 koncertów ZPiT Suwalszczyzna.

- Miasto jest dumne z tego, że mamy taki zespół w Suwałkach. Zespół prężnie działający, zespół który nawiązuje w swoim repertuarze do historii, tradycji, kultury na pograniczu polski, Litwy, Białorusi i Rosji - dodał Czesław Renkiewicz.

Przypomnijmy, że Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna powstał w 1951 roku. Jest to najstarszy zespół folklorystyczny w Polsce. Zespół tworzą trzy grupy: „Filary” - grupa reprezentacyjna; „Patroni” - dorośli obywatele kontynuujący lokalne tradycje; „Dzieci Suwalszczyzny” - adepci przyszłej reprezentacji. 

Szczegóły dotyczące obchodów 65-lecia ZPiT Suwalszczyzna znajdziecie tutaj »Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- ZPiT Suwalszczyzna
Takie tańce, występy jakie proponuje Suwalszczyzna bez wątpienia mają swój urok. Ale na pewno nie jest to, coś czym będą zachwycac się ...
autor:~Barbara
- super
Gratulacje i co najmniej kolejnych 65 lat! :0
autor:~mieszkanka


nieruchomosci_nizsza_cena_czerwiec2017wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 27.10.2016
Pracownia Psychologiczna "PROGRES" Maria Magdalena Sowulewska
Pracownia Psychologiczna "Progres" Maria Magdalena...

Reklama

REKLAMA
Czy zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych powinien być utrzymany?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: