suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
„Suwalszczyzna na żywo otwiera karty historii”
„Suwalszczyzna na żywo otwiera karty historii”Ponad tysiąc artystów, około 2 tysięcy koncertów i setki tysięcy widzów - tak najprościej można podsumować 65 lat działalności Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. Z okazji swojego jubileuszu zespół zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Na scenie pojawi się 100 wykonawców w wieku od 3 do 60 lat.

Huczne obchody jubileuszu 65-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna rozpoczną się już jutro. - Rozpoczynamy wernisażem wystawy archiwaliów w Galerii Patio. Następnie zapraszamy na jubileuszowy koncert, który ukaże pełnię możliwości i dokonań Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna - mówią organizatorzy. - Myślę, że będzie to ogromne przeżycie, nie tylko dla byłych i obecnych członków zespołu, ale też dla osób związanych z zespołem pośrednio - mówiła Bożena Kamińska, dyrektor SOK.

Koncert jubileuszowy odbędzie się także w sobotnie popołudnie. Na Dużej Scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury pojawi się aż 100 artystów. - Jest to olbrzymie wydarzenie kulturalne, społeczne i artystyczne - mówił dziś Piotr Kuczek. Jak dodał, przed suwalską publicznością zaprezentuje się aż 100 wykonawców. Najmłodszy ma zaledwie 3,5 roku, najstarszy około 60 lat. - Jest to przepiękne, że w tym zespole współpracują pokolenia. Stwarza to rodzinną atmosferę, buduje więzi, szacunek - podkreśliła Małgorzata Wojdełko, która już od 35 lat kieruje ZPiT Suwalszczyzna.

Jak się także okazuje, zespół to nie tylko wspólne próby i koncerty. To także spotkania, przyjaźnie, a nawet miłości i małżeństwa. - Miłość, piękno, piękne kobiety i mężczyźnie, a do tego wspólna pasja - mówiła Maria Lauryn, która ma już za sobą 128 koncertów ZPiT Suwalszczyzna.

- Miasto jest dumne z tego, że mamy taki zespół w Suwałkach. Zespół prężnie działający, zespół który nawiązuje w swoim repertuarze do historii, tradycji, kultury na pograniczu polski, Litwy, Białorusi i Rosji - dodał Czesław Renkiewicz.

Przypomnijmy, że Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna powstał w 1951 roku. Jest to najstarszy zespół folklorystyczny w Polsce. Zespół tworzą trzy grupy: „Filary” - grupa reprezentacyjna; „Patroni” - dorośli obywatele kontynuujący lokalne tradycje; „Dzieci Suwalszczyzny” - adepci przyszłej reprezentacji. 

Szczegóły dotyczące obchodów 65-lecia ZPiT Suwalszczyzna znajdziecie tutaj »Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- ZPiT Suwalszczyzna
Takie tańce, występy jakie proponuje Suwalszczyzna bez wątpienia mają swój urok. Ale na pewno nie jest to, coś czym będą zachwycac się ...
autor:~Barbara
- super
Gratulacje i co najmniej kolejnych 65 lat! :0
autor:~mieszkanka

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 27.10.2016
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Bajkowe wakacje 2018 - Stegna 07-16 sierpnia 2018 ...

Reklama

REKLAMA
Który z plenerowych koncertów 11. edycji SBF uważasz za najlepszy?
Erica Burdona & The Animals
Supersonic Blues Machine z Billy Gibbonsem
Mavis Staples
Organka z gośćmi
Souther Avenue
Thorbjorn Risager & The Blach Tornado
Nuno Mindelisa
Vanesa Harbek Band
Lithuanian Blues Orchestra
Makar & Children of The Corn

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: