suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Michalina Łabacz z nagrodą Festiwalu Filmowego w Gdyni
Michalina Łabacz z nagrodą Festiwalu Filmowego w GdyniJury 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni wybrało Michalinę Łabacz, odtwórczynię głównej roli w filmie „Wołyń” najlepszą aktorką debiutującą. 23-letnia suwalczanka wcieliła się w Zosię Głowacką w najnowszej produkcji Wojciecha Smarzowskiego.

Michalina Łabacz pochodzi z Suwałk, w 2011 roku wraz z trzema koleżankami ze Studia Piosenki „Beciaki” próbowała swoich sił w programie rozrywkowym „X Factor”. Po rozpoczęciu studiów otrzymała rolę w produkcji Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”. Najnowszy film reżysera i scenarzysty znanego między innymi z takich produkcji jak „Drogówka”, „Pod Mocnym Aniołem” czy „Róża” wziął udział w zakończonym właśnie 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

23-letnia Michalina Łabacz została laureatką za najlepszy debiut aktorski. Suwalczanka wcieliła się w główną bohaterkę filmu Smarzowskiego i to właśnie on odebrał statuetkę w jej imieniu. Film doceniono również za charakteryzację i zdjęcia.

Michalina zagrała obok takich aktorów jak Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak czy Izabela Kuna. Akcja filmu rozpoczyna się w 1939 roku i rozgrywa się w małej wiosce położonej w południowo-wschodniej części Wołynia, gdzie mieszkają Ukraińcy, Żydzi i Polacy. Główna bohaterka - Zosia Głowacka, która na początku filmu ma 17 lat, jest zakochana w ukraińskim chłopcu, jednak jej ociec postanawia wydać ją za mąż za starszego, bogatego Polaka - wdowca z dwójką dzieci. Dalsza część akcji jest związana z wybuchem wojny i okupacją sowiecką, później niemiecką. Scenariusz powstał na motywach zbioru opowiadań „Nienawiść” Stanisława Srokowskiego.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Suwalczanka twarzą filmu Smarzowskiego (2016-09-12)

Ostatnio dodane komentarze
- super :)
Gratulacje :) coraz więcej młodych, zdolnych z Suwałk ma szansę zaistnieć :)
autor:~widzka
- Gratulacje
Brawo!
autor:~ksiegowy

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 25.09.2016
PROBEST - TECHNIKA GRZEWCZA
DEFRO KOTŁY

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: