suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Rafał Czuper srebrnym medalistą w Rio
Rafał Czuper srebrnym medalistą w RioSrebrny medal podczas Paraolimpiady wywalczył pochodzący z Raczek Rafał Czuper. W finałowej rozgrywce tenisa stołowego zmierzył się z zawodnikiem z Francji. Zacięta walka przyniosła ostatecznie wynik 1:3 dla Francuza. Rafał Czuper zapowiada, że taki rezultat jest motywacją do dalszych treningów.

Podczas wczorajszego finału Rafał Czuper zmierzył się z Francuzem Fabienem Lamiraultem, który jest aktualnym mistrzem świata i Europy. Pomimo tego, że to francuski zawodnik od początku był faworytem igrzysk, Rafał Czuper nie zamierzał odpuszczać. Po zaciętej walce przegrał jednak 1:3. Zawodnik nie może jednak mówić o porażce. Do domu wraca bowiem jako wiceistrz świata, a na jego szyi zawisł już srebrny medal.

Rafał Czuper jest zawodnikiem Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych "Start" Białystok. Jako tenisista stołowy na swoim koncie ma już wiele sportowych sukcesów. W 2014 w Pekinie roku drużynowo zdobył srebro, złoty medal wywalczył z kolei rok wcześniej w Lignano.