suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Czy suwalczanie boją się wycieku swoich danych?
Czy suwalczanie boją się wycieku swoich danych?Wyciek danych z bazy PESEL bardzo zaniepokoił suwalczan. Może on bowiem skutkować poważnymi kłopotami finansowymi na długie lata. Posługując się skradzionymi danymi oszuści będą w stanie wyłudzić kredyty na nasze nazwisko. Co robić, aby nie paść ofiarą przestępców?

W ostatnich dniach z ogólnopolskiej bazy PESEL wyciekły poufne dane milionów Polaków. Wybrało je kilka kancelarii komorniczych. Niewykluczone, że wśród ujawnionych danych są również te dotyczące mieszkańców naszego miasta. Suwalczanie nie kryją zaniepokojenia. Dobrze bowiem wiedzą, czym może skutkować to, gdy wrażliwe informacje znajdą się w posiadaniu oszustów.

Największą obawę budzi ewentualność wyłudzenia pożyczek. Warto bowiem zauważyć, iż w firmach parabankowych nie jest konieczna osobista wizyta. Kredyt zaciągnąć można telefonicznie, a nawet internetowo. Wystarczy tylko posiadać niezbędne dane. Nikt niestety nie weryfikuje, czy osoba zaciągająca zobowiązanie finansowa jest tą samą, która widnieje na dokumencie. Co gorsza, jak mówią, specjaliści, o tym, czy ciąży na nas dług zaciągnięty przez oszusta, najprawdopodobniej dowiemy się dopiero wówczas, gdy przysłana zostanie nam informacja o windykacji,

Jest jednak możliwość uchronienia się przed taką sytuacją. Jednym z najszybszych sposobów jest uruchomienie bezpłatnego alertu Biura Informacji Kredytowej. Wówczas w sytuacji, kiedy ktoś będzie próbował zaciągnąć pożyczkę posługując się naszymi danymi, bank, w którym odbędzie się taka próba prześle nam informację, że ktoś próbuje użyć naszych danych.

Założenie konta trwa około 15 min. Wystarczy wejść na stronę BIKu, podać swój numer PESEL oraz skan lub zdjęcie dowodu osobistego. Uruchomienie usługi jest do końca września bezpłatne.


Sonda

Czy boisz się, że twoje dane mogą trafić w niepowołane ręce?
Tak
Nie

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- PARANOJA
Polska to piękny kraj ,ale jak widać , dane osobowe w urzędach państwowych nie są bezpieczne .
autor:~Janusz

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 30.08.2016
AGENCJA INTERAKTYWNA
Internetowe kampanie reklamowe

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: