suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Co dalej z Rail Balticą?
Co dalej z Rail Balticą?Przedwyborcze obietnice mówiły, że Rail Batica na odcinku z Białegostoku przez Suwałki do granicy państwa po zwycięstwie PiS wejdzie na jedno z najważniejszych miejsc na liście Krajowego Programu Kolejowego. I rzeczywiście inwestycja awansowała, ale na liście rezerwowej.

Suwalski odcinek Rail Baltiki, czyli trasa z Białegostoku, przez Ełk i Olecko, do Suwałk, Trakiszek i ostatecznie do granicy z Litwą do tej pory był na trzecim miejscu od końca Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku, a w dodatku na liście rezerwowej. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa ta inwestycja awansowała na piąte miejsce. Jednak wciąż nie wyszła z listy rezerwowej. A jak wiadomo, prace na liniach kolejowych znajdujących się na tej liście zostaną przeprowadzone tylko w przypadku, gdy będą jakieś oszczędności, bądź możliwość pozyskania dodatkowego źródła finansowania.

Dlatego też mieszkańcy Suwalszczyzny powinni uzbroić się w cierpliwość, bo nie zapowiada się, że w najbliższym czasie Rail Baltica dotrze do Suwałk. Jak dotąd nie sprawdziły się zapewnienia Jarosława Zielińskiego, który przed wyborami mówił, że jest to jeden z jego priorytetów. - Jeżeli wygramy wybory, to ta inwestycja znajdzie się na jednym z najważniejszych miejsc na liście podstawowej - obiecywał w sierpniu 2015 roku. Swoje stanowisko w tej sprawie potwierdzał również wielokrotnie w czasie prowadzonej na Suwalszczyźnie kampanii wyborczej.

Przypomnijmy, że prace na linii kolejowej E75 na odcinku Białystok-Suwałki-Trakiszki (granica państwa) zaplanowano około 2,5 mld zł. Nowelizacja Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku została skierowana do konsultacji społecznych. Swoje uwagi można zgłaszać w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa do 2 września.

Źródło: mib.gov.plDodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Czy Rail Baltica dojdzie do Suwałk? (2015-08-04)

Ostatnio dodane komentarze
- obiecanki P. Morawieckiego
a przecież jeszcze parę tygodni NIEJAKI Morawiecki na Wigrach obiecywał że wszystko się zmieni i będą u nas drogi, i tory i lotniska i ...
autor:~obietnica
- Przedwyborczy cyrk
Każdy obiecuje przed wyborami gdy potrzebuje głosów, a później to już bywa różnie. Pieniądze, a raczej ich brak weryfikują przedwyborcz...
autor:~Gostek
- likwidacja
Poseł nie obiecywał likwidacji Agencji Rolnej w Suwałkach a będzie.60 etatów trafi do Białegostoku. Prezent dla posła Jurgiela?
autor:~AR

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 27.07.2016
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Bajkowe wakacje 2018 - Stegna 07-16 sierpnia 2018 ...

Reklama

REKLAMA
Kto twoim zdaniem zostanie prezydentem Suwałk?
Grzegorz Gorlo
Grzegorz Mackiewicz
Czesław Renkiewicz
Sławomir Sieczkowski
Mariusz Szmidt
ODDANIE GŁOSU

Aby oddać głos postępuj zgodnie z instrukcją:

1. Wyślij sms pod numer 7255 (2,46 z VAT) o treści KOD.DODAJ
2. Otrzymany kod wpisz w poniższe pole formularza

Kod SMS:

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: