suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Działacze KODu staną przed sądem
Działacze KODu staną przed sądem3 osoby, które brały udział w manifestacji podczas otwarcia wystawy o gen. Andersie, staną przed sądem. Usłyszały zarzuty zakłócania spokoju i porządku publicznego. Oburzenia i krytyki nie kryje Mateusz Kijowski, lider KODu. - To skandal. Przypominają się czasy represji politycznych - powiedział.

Przesłuchania działaczy KODu, którzy pojawili się podczas otwarcia wystawy o generale Andersie, trwały dwa miesiące. Swoje działania suwalska policja już zakończyła, a zarzuty postawiono trzem osobom. Jak poinformowała Eliza Sawko z KMP w Suwałkach, zarzut zakłócania spokoju i porządku publicznego usłyszała jedna z suwalczanek, białostoczanin i mieszkaniec Warszawy. - Materiały zostały przesłane do suwalskiego sądu. Osobom tym grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny - dodała.

Jak się okazało, jednym z oskarżonych jest warszawski bloger Marcin Skubiszewski. To właśnie on skierował do kandydatki PiSu słowa „niech pani nie robi wiecu wyborczego w Muzeum Państwowym, to bezprawie co wy robicie”. Przed sądem stanie też 41-letni białostoczanin oraz suwalska emerytka. Kobieta będzie tłumaczyć się ze słów: „Dla Rydzyka daliście miliony, a dla emerytów daliście 2 złote! Tak się nie robi! I my mamy na was głosować? Nigdy! Nigdy na was nie zagłosujemy".

Swoją opinię w tej sprawie wyraził Mateusz Kijowski - lider KODu. - To jest skandal. Być może te osoby trochę zbyt emocjonalnie zareagowały na faktyczne łamanie prawa przez ministra i wiceministra spraw wewnętrznych i przez kandydatkę na senatora. Za pieniądze państwowe, w państwowej instytucji urządzono wiec wyborczy - dodał. - Przypominają się czasy represji politycznych. Smutne to jest, że państwo polskie jest wykorzystywane do polityki wyłącznie partii rządzącej - powiedział w programie Gość Radia Zet.

Przypomnijmy, że do awantury w Archiwum Państwowym w Suwałkach doszło tuż przed uzupełniającymi wyborami do Senatu, w których kandydatką PiSu była Anna Maria Anders. Podczas otwarcia wystawy „Armia Skazańców” poświęconej Armii Generała Władysława Andersa, poza sympatykami PiSu w budynku pojawiła się także liczna grupa działaczy KOD. Osoby te przeciwstawiały się wykorzystywaniu przez PiS publicznych miejsc i pieniędzy do kampanii wyborczej.

Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA, pod którego podlega policja, zapowiedział wówczas, że chce wiedzieć, kto zorganizował akcję KODu i kto ją finansuje. Jak dodał, będzie przyglądał się osobom z Komitetu Obrony Demokracji.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Czy działacze KODu usłyszą zarzuty? (2016-04-06)
Awanturą na wystawie zajęła się policja (2016-03-10)
Otwarcie wystawy o gen. Andersie zakończone wielką awanturą (2016-03-04)

Ostatnio dodane komentarze
- PiS-ie daj nam żyć w demokracji i wolności słowa!!
Skandal,żeby karać emerytke,która nikogo nie obraziła,nie wyraziła się wulgarnie,tylko emocjonalnie stwierdziła fakty, jestem pełna pod...
autor:~Dorota
- Sprawiedliwi pisiacy
A moze by tak ukarać niejakiego Zielińskiego za wypadek spowodowany -ponoc przez jego żonę Misiuk ,ale byli tacy,którzy widzieli jego z...
autor:~karol
- śmietanka
Cała ( śmietanka ) suwalska jak dobrze im się przyjrzeć to ma związki ze sobą od początków lat 70tych .Jak spojrzymy na nazwiska władz...
autor:~kruk

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 05.05.2016
PPUH LUDWIK
Stoły i krzesła

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: