suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Czy działacze KODu usłyszą zarzuty?
Czy działacze KODu usłyszą zarzuty?Już prawie miesiąc trwają przesłuchania osób, które uczestniczyły w manifestacji KOD podczas otwarcia wystawy o generale Andersie. Suwalska policja wzywa jednak tylko tych uczestników bojkotu, którzy są mieszkańcami naszego miasta. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów.

- Przesłuchania wciąż trwają - powiedziała dziś Eliza Sawko z KMP w Suwałkach. Jak dodała, żaden z suwalczan uczestniczących w manifestacji podczas otwarcia wystawy o generale Władysławie Andersie nie usłyszał zarzutów. Przesłuchania prowadzą też policjanci z innych miast Polski, między innymi Warszawy i Białegostoku. Wiadomo bowiem, że 4 marca w budynku Archiwum Państwowego z plakietkami KODu pojawiły się też osoby z innych części kraju. Jednym z nich był znany bloger Marcin Skubiszewski.

Mundurowi z urzędu prowadzą postępowanie wyjaśniające w sprawie o wykroczenie w kierunku zakłócania porządku publicznego (artykuł 51 paragraf 1 kodeksu wykroczeń). Brzmi on: Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Czy zatem przedstawiciele KODu mogą spodziewać się kary? O tym trudno na razie wyrokować. Jak dodała Sawko, nie wiadomo także, kiedy zakończy się prowadzone postępowanie. Służby mają bowiem na to aż rok.

Przypomnijmy, że zdaniem wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego, pod którego podlega policja, awantura podczas spotkania z Anną Marią Anders i ministrem Mariuszem Błaszczakiem w Archiwum Państwowym była ustawką, a osoby manifestujące zostały do Suwałk przywiezione. Minister chce wiedzieć, kto zorganizował akcję i kto ją finansuje.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Awanturą na wystawie zajęła się policja (2016-03-10)

Ostatnio dodane komentarze
- a za cóz
będą ich ściągać, za wolność słowa ?
autor:~ja
- zarzuty
Jednak niektórzy nie wiedzą co to demokracja. Chuligaństwo to uprawia wiadomo KTO. Brak argumentów przekłada się na nienawiść do osób. ...
autor:~demot
- targowica
Po co info suwałki ponownie odgrzewa temat objazdowej targowicy ? Marginalna grupa fanatyków, a tyle uwagi zajmuje.
autor:~marek

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 06.04.2016
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
ZASTOSOWANIE SYSTEMÓW INDECO

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: