suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
(Wy)nurzeni na tropie tajemnic wigierskich jezior i rzek
(Wy)nurzeni na tropie tajemnic wigierskich jezior i rzekFlora i fauna objętych ścisłą ochroną terenów Wigierskiego Parku Narodowego ukazana z lądu, powietrza i spod wody, w formie fotografii i filmów. To pierwszy taki projekt na Suwalszczyźnie realizowany przez piątkę pasjonatów, najmłodszy z nich ma dwanaście lat.

(Wy)nurzeni - Ekspedycja wigierska, bo tak nazywa się projekt, który wspólnie realizują przedstawiciele szkoły nurkowej JagnaBlue wraz z Sudawcami (Hubert i Miłosz Stojanowscy – autorzy bijącego rekordy popularności bloga poświęconego Suwalszczyźnie, przypomina autor) to pionierskie przedsięwzięcie. Nikt dotąd nie podjął się, by udokumentować i przedstawić florę i faunę jezior i rzek Wigierskiego Parku Narodowego na tak dużą skalę. Piątka pasjonatów postanowiła połączyć siły i wspólnie stworzyć coś wyjątkowego.

W skład zespołu weszli: Ewa i Łukasz Drucis oraz Emil Sieńko - wszyscy są doświadczonymi nurkami. Za stronę wizualną projektu będzie odpowiadał Hubert Stojanowski - fotograf, filmowiec, nurek i paralotniarz. No i nie można zapomnieć o najmłodszym członku ekipy - Miłoszu Stojanowskim. Choć ma niecałe dwanaście lat, to pasje dzieli z tatą i świetnie odnajduje się zarówno w fotografii przyrody, jak i filmowaniu. Jak twierdzi cała grupa, obecność Miłosza pozwoli im spojrzeć na realizowane zadania z innej perspektywy.

Projekt obejmuje cykl nurkowań w wodach objętych ochroną jezior i rzek Wigierskiego Parku Narodowego. Dzięki nim powstaną fotografie i film dokumentalny. Wszystko, by pokazać walory przyrodnicze poszczególnych akwenów i cieków wodnych. Oprócz strony edukacyjnej, wizualnej i artystycznej ekipa chce propagować zasady bezpiecznego nurkowania, także dzieci. Inspiracją takiej kampanii jest Miłosz, który mimo swojego młodego wieku już ma uprawnienia nurkowe i będzie równoprawnym członkiem zespołu.

W ramach działań powstaną fotografie, film dokumentalny o nurkowaniu w jeziorach WPN, a także cykl filmów przyrodniczo-edukacyjnych. Pomysłodawcy chcą także zorganizować cykl wystaw zdjęć oraz wydać album, pod warunkiem, że uda im się zdobyć sponsorów. W swoim projekcie widzą doskonałą okazję, by promować unikatowe walory Suwalszczyzny. Wstępne ustalenia zakładają, że nurkowie przedstawią na swoich pracach dziewięć różnych jezior i trzy rzeki.

Projekt będzie realizowany do października 2016 roku, a cząstkowe fragmenty będzie można podziwiać na blogu Sudawców - www.sudawcy.blogspot.com oraz na stronie internetowej www.jagnablue.pl. Przedsięwzięcie patronatem objął Wigierski Park Narodowy, Portal Turystyczny Suwalszczyzna.net oraz portal suwalki.info.

Organizatorzy projektu podkreślają, że jego organizacja byłaby nie możliwa bez życzliwości sponsorów wyprawy:
Lokalnych firm:
Cels,
Leśny Rynek,
oraz sponsorów i patronów z branży nurkowej:
nuras.info – cyfrowy miesięcznik nurkowy,
nurkowapolska.pl -portal,
diversguide.eu - portal,
divers24.pl -portal,
Podwodny Świat -gazeta,
Hi-max (www.hi-max.pl),
Ammonite System (www.ammonitesystem.com),
Waterfall/Big Blue (www.waterfall.pl),
Bare (www.bare.pl),
No Gravity (nogravity.com.pl) ,
Mares (www.mares.com),
Optimal-bis (www.butle-nurkowe.pl),
X-Deep (www.xdeep.pl)
Safe Water (www.swa.org.pl)Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Suwalszczyzna-kraina jak baśń....
Fotki...przecudniste,baśniowe...!!! Trzymam kciuki za klan Stojanowskich!!! To jest piękne,że Ojciec zaraża (brzydko brzmi-przyznaję ...
autor:~baśka
- wpn i film
Brzmi ciekawie
autor:~ja

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


fresh | 03.04.2016
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: