suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Otwarcie wystawy o gen. Andersie zakończone wielką awanturą
Otwarcie wystawy o gen. Andersie zakończone wielką awanturąTo hańba i skandal, niech pani nie robi wiecu wyborczego w Archiwum Państwowym, to bezprawie co wy robicie - krzyczeli dziś na spotkaniu z Anną Marią Anders i ministrem Mariuszem Błaszczakiem przedstawiciele KOD. - Nie jesteście ludźmi tej ziemi - usłyszeli w odwecie. Interweniowała policja.

Podczas dzisiejszego otwarcia wystawy pt. „Armia Skazańców” poświęconej Armii Generała Władysława Andersa wywiązała się prawdziwa awantura. Poza zwolennikami PiSu w wydarzeniu wzięli bowiem udział także przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji. - To hańba. Niech pani nie robi wiecu wyborczego w Archiwum Państwowym, to nie jest miejsce na wiec wyborczy. To jest bezprawie, co wy robicie - dodali. Z sali dało się słyszeć krzyki i gwizdy.

- Jeśli państwo nie chcecie uczestniczyć w otwarciu wystawy, to przecież nikt państwa nie zmusza - odpowiedział minister Mariusz Błaszczak. - Nie będziemy rozmawiać z żadnymi awanturnikami - dodał Jarosław Zieliński. Ostatecznie wzburzonych suwalczan uspokajał obecny na spotkaniu komendant wojewódzki Daniel Kołnierowicz oraz suwalski komendant Jacek Tarnowski.

Głos zabrał także wzburzony ksiądz Stanisław Wysocki. - Za to co się tu stało, za tych ludzi ja panią minister przepraszam. To nie są ludzie tej ziemi, bo ludzie tej ziemi zachowywali i zawsze zachowują kulturę, umiłowanie ojczyzny, a nie to, czego jestem świadkiem - grzmiał.

- Jakim prawem ksiądz dzieli społeczeństwo i się wpisuje w te rozłamy? - krzyczała jedna z suwalczanek. - Nikt się nami nie przejmuje, mój ojciec w czasach komuny był więźniem politycznym. A ja dzisiaj zostaję nazwana, że jestem drugiego sortu, że jestem komunistką i złodziejem? - dodała inna.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- @kurek
Urodziłeś się w Suwałkach, ale nie jesteś tak wybitny jak Konopnicka czy Wajda. I tyle w tym temacie młodziaku :-)
autor:~kazik
- Zakładzik
I po zakładziku. Buźka :)
autor:~:)
- Stara Klara
Klara, Pan Wajda urodzil sie w Suwalkach, tak jak Konopnicka I Ja, Napewno nie beda obchodzone pani urodziny, bo po jezyku widac jest...
autor:~Kurek

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 04.03.2016Wywiady

PRZESTRONNE MIESZKANIA
Wyjątkowy apartament w centrum Suwałk

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: