suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Polak potrafi - wesprzyj Teatr-Akcje
Polak potrafi - wesprzyj Teatr-AkcjeSuwalskie Teatr-Akcje to 7-dniowy, darmowy festiwal teatralny. W tym roku będzie obchodził swoją okrągłą 10 rocznicę. Ale na organizację imprezy brakuje pieniędzy. Stowarzyszenie Nie Po Drodze liczy na darczyńców i zbiera środki na festiwal za pomocą portalu polakpotrafi.pl. zobacz wideo »

Jest już termin festiwalu – 10-16 sierpnia, znani są też pierwsi goście: Jan Peszek w monodramie „Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego”, Maciej Kuźmiński w spektaklach „Różnica” i „Powtórzenie”, który poprowadzi także warsztaty taneczne, oraz „Wikingowie”, grupa teatralna działająca przy Ośrodku dla Bezdomnych w Szczepankowie. Do pełnej organizacji brakuje natomiast 8 tysięcy złotych.

- Otrzymaliśmy dotację z Urzędu Miejskiego w wysokości 19 tysięcy złotych, ale to nie wystarczy, żeby opłacić honoraria dla artystów – mówi Pamela Leończyk, rzecznik prasowy festiwalu. Dlatego zbiórka na jubileuszową edycję Teatr-Akcji prowadzona jest za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl ». Można tam obejrzeć film zachęcający do wpłacania pieniędzy. Do końca akcji i zebrania całej kwoty zostały 24 dni. Organizatorom, dzięki woli dobrych ludzi udało się pozyskać już 1225 złotych. Pomóc może każdy – minimalna kwota wpłaty to 1 zł.

Program 10. Suwalskich Teatr¬-Akcji został podzielony na 3 bloki tematyczne, których spoiwem jest szeroko rozumiany ruch. Przez cały tydzień trwania festiwalu odbywać się będą darmowe przedstawienia i inne teatralne przedsięwzięcia. Zostanie zaprezentowany między innymi spektakl w wykonaniu Caryl Swift, który przywołuje dramatyczne wydarzenia z wojny w Jugosławii z 1991r oraz spektakl lalkowy dla dorosłych w reżyserii Jakuba Kasprzaka.

- Teatr-Akcje to jedyna taka inicjatywa w Suwałkach. To, co proponujemy jest alternatywą dla programu oferowanego przez miasto. W tym roku otwieramy się na scenę eksperymentalną – wystąpią młodzi aktorzy, również amatorzy, którzy chcą przedstawiać swoje wizje teatralne – zaznacza Pamela Leończyk.

Niezależnie od tego, czy uda się pozyskać pieniądze, festiwal się odbędzie. Warto wesprzeć tę inicjatywę, bo Teatr-Akcje to siedem dni darmowych przedstawień, które będą wystawiane w Suwalskim Ośrodku Kultury, oraz w innych ciekawych miejscach, które na co dzień nie są przestrzeniami teatralnymi.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- T-A
Wygląda na to, że powrócą stare dobre Teatr-Akcje. Bo nie ma co ukrywać, ale przez kilka ostatnich lat festiwal bardzo po****dł. Ale od...
autor:~daga

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lego | 19.05.2015Wywiady

Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: