suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Suwalczanie też potrafią
Suwalczanie też potrafiąWszyscy pochodzą z Suwałk i tu po raz pierwszy założyli zespół. Czterech facetów rozjechało się po Polsce, żeby ich drogi po latach skrzyżowały się w Poznaniu. Paweł Górniak, Adam Lebiediew, Marcin Walicki i Paweł Filipkowski, czyli zespół Mala. Właśnie pojawił się ich pierwszy teledysk. zobacz wideo »

Zaczęło się od studiowania w Poznaniu. Paweł i Marcin już tam mieszkali, drugiego Pawła zmęczyła praca w korporacji w Warszawie, Adam kończył medycynę w Lublinie. Do stolicy Wielkopolski przeprowadzili się, bo potrzebowali zmiany w życiu. Wiedzieli, że chcą grać. W grudniu 2013 roku powstała Mala.

Dwa miesiące temu zagrali koncert na hali zamkniętego dworca PKP Poznań Główny. – Zespoły grają głównie w klubach, my szukaliśmy czegoś wyjątkowego. Chcieliśmy zagrać w nietypowym miejscu, żeby nasze pierwsze wideo było inne – mówi Paweł Filipkowski, perkusista. Plany zespołu są ambitne – zagrać na jak największej ilości festiwali. Mala w tym roku została wybrana w preselekcji do Jarocina.

Dla zespołu wszystko komponuje Paweł Górniak, on jest odpowiedzialny za warstwę muzyczną, która jest uzupełniana pomysłami reszty zespołu. – Sami nie wiemy jaki gatunek muzyczny gramy. - Niektórzy porównują naszą muzykę do Pink Floyd, Radiohead. Ktoś kiedyś powiedział, że to co gramy to inditronika. Nie wiem czy taki gatunek w ogóle istnieje, ale podoba nam się ta nazwa – mówi Paweł Filipkowski.

Liderem Mali jest Paweł Górniak. W zespole śpiewa, a na co dzień komponuje muzykę, głównie filmową. Na basie gra Adam Lebiediew, absolwent medycyny, jeszcze przed specjalizacją. Gitarzysta Marcin Walicki pracuje w logistyce, a perkusista Paweł Filipkowski w branży IT. To oni tworzą zespół Mala. Co oznacza ta nazwa? – To nasza tajemnica. Na pewno jest związana z tym, że wszyscy jesteśmy z Suwałk. Może kiedyś jakiś nasz fan odgadnie, co to oznacza – mówi perkusista.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Do Mali
Gracie coś nowego i fajnego! Kiedy koncert w Suwałach. Oby jak najszybciej
autor:~Jacek
- Miło to się słucha.
Tak jak w temacie. Myślę, że kiedy poprawią jakość dźwięku, to utwór będzie lepiej zrozumiany. Pomysł scenografii niezły. Trzyma kciuk...
autor:~wwk
- Mala to jest to
Super ! To pierwsza kapela z Suwałk od wielu lat, która ma jakąś klasę i nie robi prowincjonalnego obciachu. Oby tak dalej Panowie.
autor:~Artur

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lego | 18.05.2015
Eko Opał Prudziszki
Opał wysokiej jakości

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: