suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Baszko marszałkiem, Naszkiewicz i Żywno wicemarszałkami
Baszko marszałkiem, Naszkiewicz i Żywno wicemarszałkamiPodlaskie ma marszałka - kandydatura Mieczysława Baszko nie wzbudziła zaskoczenia, ale zgłoszenie suwalczanki Anny Naszkiewicz na wicemarszałka już tak. Drugim zastępcą jest Maciej Żywno. W zarządzie znalazł się ponadto Jerzy Leszczyński i nie Cezary Cieślukowski, ale Bogdan Dyjuk.

Dużo niespodzianek przyniosła dzisiejsza sesja sejmiku, na której wybierano członków zarządu województwa podlaskiego. Pierwszą było asygnowanie przez PO Mariana Szamatowicza na przewodniczącego sejmiku. Na tym stanowisku wiele osób spodziewało się ujrzeć byłego już marszałka Jarosława Dworzańskiego. Być może to krok w kierunku zjednania sobie lewicy mającej jeden mandat w sejmiku, Szamatowicz podczas poprzedniej kadencji był radnym SLD.

Mieczysław Baszko z PSL, który zdobył w wyborach samorządowych największą liczbę głosów mieszkańców województwa, był oczywistą kandydaturą na stanowisko marszałka. Zyskał poparcie 18 radnych i, tak jak się spodziewano, przez kolejne 4 lata będzie stał na czele naszego województwa.

Zaskoczeniem było natomiast nazwisko kandydata na wicemarszałka. O ile były wojewoda Maciej Żywno miał od początku niemal pewne miejsce w zarządzie, o tyle zgłoszenie Anny Naszkiewicz na tę funkcję było prawdziwą sensacją. Dzięki tej decyzji, podjętej przez PO, Suwałki zyskały bardzo silną reprezentację w zarządzie, a tego mało kto się spodziewał.

Władze naszego miasta liczyły raczej, że w zarządzie znajdzie się inny suwalczanin, Cezary Cieślukowski. On sam, jako że po raz pierwszy startował z listy ludowców, już nie był tego taki pewny. Nowo wybrany marszałek zgłosił go jednak jako kandydata na członka zarządu, obok Jerzego Leszczyńskiego. Ta druga kandydatura zyskała poparcie koalicjantów. Natomiast zasiadaniu Cieślukowskiego w zarządzie sprzeciwiło się aż 19 na 30 radnych. Woleli, aby w zarządzie zasiadał, kolejny z listy PSL, Bogdan Dyjuk.

PiS był przeciwny wszystkim kandydaturom zgłszanym przez koalicję PO-PSL. Na stanowisku marszałka, ale także przewodniczącego sejmiku, radni prawicy najchętniej zobaczyliby Kazimierza Gwiazdowskiego.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa PodlaskiegoDodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Jest porozumienie PO-PSL. Dziś poznamy zarząd województwa (2014-12-08)

Ostatnio dodane komentarze
- naszkiewicz
Na pewno lepiej, że wybrana została ona niż Cieślukowski. On już miał swoje 5 minut i co? Uważam, że naszkiewicz to jest szansa dla Suw...
autor:~ułan
- Gratulacje Pani Aniu.
Powodzenia...
autor:~Hallo
- blondynki żądzą!
przewodniczącym rady w Suwałkach Mariola a wicemarszałkiem pani Ania, obie blond, wniosek oczywisty: blondes rules! sądzę że Kamińska t...
autor:~aga

wszystkie komentarze »


Nieruchomości - Puńsk
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


azet | 08.12.2014
PRZESTRONNE MIESZKANIA
3 pokojowe na Osiedlu Zielona Dolina - ul. Klonowa...

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: