suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
„Nie zaklejamy się nawzajem”. Kandydaci podsumowali kampanię
„Nie zaklejamy się nawzajem”. Kandydaci podsumowali kampanięNie było bilbordów, otwartej debaty, ale też utarczek i ataków. Kandydaci poprzestali na prezentowaniu swoich pomysłów na przyszłość Suwałk. Było trochę o wiatrakach, nalewkach, zarządzaniu majątkiem, sporo uniesionych kciuków i właśnie zakończonych inwestycji. Kto wygra?

Biorąc pod uwagę układ sił w suwalskiej Radzie Miejskiej, łatwiej sprawować władzę byłoby Grzegorzowi Gorlo. Czesław Renkiewicz pochwalił się dziś za to dobrymi relacjami z zarządem województwa. Poinformował, że oprócz wszystkich byłych kandydatów na prezydenta Suwałk, poparcia udzieliły mu także lokalne władze PSL, a to ludowcy „rozdają karty” w województwie i marszałkiem prawdopodobnie zostanie Mieczysław Baszko. Jednak PSL musi liczyć się z opinią koalicjanta, a z PO Renkiewicz już tak dobrych relacji nie ma. - Dworzański mu nie daruje - twierdzą niektórzy komentatorzy.

Dziś Czesław Renkiewicz podsumował dwa tygodnie kampanii. - Mniej byliśmy widoczni na płotach, ogrodzeniach, w mediach - zauważył. - Nie zaklejamy się nawzajem - dodał, a to stwierdzenie dobrze oddaje charakter relacji między kandydatami. Prezydent wytłumaczył się też, dlaczego nie doszło do zapowiadanej przez PiS debaty w PWSZ, na którą czekali mieszkańcy. Inicjatorom zabrakło chęci i woli. Zamiast tego odbyło się „odpytywanie” kandydatów w mediach. - Bo trudno to nazwać debatą - skwitował Renkiewicz. - Przebiegały w dobrej atmosferze. Nie było zarzutów, utarczek słownych - ocenił.

Wczoraj konferencję zwołał Grzegorz Gorlo, który przez dwa tygodnie intensywnie promował się w mediach społecznościowych. Na jego profilu można obejrzeć filmiki, m.in. z udziałem radnych PiS, gdzie dominuje symbol uniesionego kciuka. Podsumowanie kandydata z ramienia PiS na prezydenta Suwałk było natomiast krótką ripostą na zastrzeżenia kierowane w jego kierunku przez Bożenę Kamińską. - To dzięki pracy takich posłów jak pani my lekarze weterynarii nie możemy prowadzić swojej działalności gospodarczej - odniósł się do zarzutów posłanki Grzegorz Gorlo. - Pani poseł rozbiła się o radnego miejskiego, który wydał niecałe 4 tys. zł na kampanię - ocenił.

- Tak, mam wiatraki, potwierdzam to. Kupiliśmy córce dwa wiatraki na jarmarku. A jeżeli chodzi o turbiny wiatrowe to jedna kosztuje między 3 a 4 mln euro. Przepraszam Pani Poseł, ale nie mam tych turbin - odpowiedział w żartobliwym tonie Grzegorz Gorlo na zarzuty Kamińskiej. - A jeżeli chodzi o spółki biopaliwowe, to mam dwa słoiki w domu i robimy tam nalewki. One też się palą - dodał. Gorlo zapewnia, że chce wygrać wybory, a „walka jest bardzo ostra”. - Albo będę prezydentem, albo zostanę na swojej pozycji porządnego radnego - zapowiedział.

Kto wygra wybory? W sondzie suwalki.info oddano już ponad 6 tys. głosów. Na prowadzenie nieznacznie wysuwa się Czesław Renkiewicz zobacz wyniki » .Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Kamińska: „Negatywna kampania wygrała” (2014-11-25)
Bój o prezydenturę. Kto zdobędzie złoto? (2014-11-20)

Ostatnio dodane komentarze
- GORLO -PREZYDENTEM .;UPIÓR; RENKIEWICZ NIECH ZNIKNIE....
RENKIEWICZ współwinny jest śmierci samobójczej 17 latka ,oraz krzywdzenia dzieci w Ośrodku Wychowawczo -Opiekuńczym ,w MOPS - p...
autor:~wyborca
- Czy radni zatrudnieni przez UM stracą od poniedziałku p...
Ustawa wyklucza łączenia mandatu radnego z zatrudnieniem w UM Co z radnymi którzy są zatrudnieni przez UM. Ustawa o samorządzie teryto...
autor:~ciekawy
- SITWA-Miasteczko szwagrów i pociotek taka szwagrowska r...
Pełna zgodna z 3 osobnikami Jurek z Bagien, Suwalcznka i Obywatelem bo wymaga tego logiczna klarowność stanu faktycznego Miasto Suwał...
autor:~ROZBUDZONY SZWAGIER SUWALSKICH SZ...

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


azet | 28.11.2014Wywiady

ATRAKCYJNE DZIAŁKI
DZIAŁKA BUDOWLANA PŁOCICZNO-TARTAK

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: