suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Niepotrzebna Suwalszczyzna?
Niepotrzebna Suwalszczyzna?Promowanie marki Suwalszczyzna to niepotrzebny wydatek - z takimi słowami wystąpił podczas ostatnich konsultacji społecznych wiceprezydent Łukasz Kurzyna. Zdaniem włodarza Suwałki powinny promować się pod marką mazurską. Jego opinia wywołała ogromne oburzenie.

Jednym z czołowych punktów Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Suwałk jest turystyka. Suwalszczyzna ma ogromny potencjał - lasy, jeziora, rzeka - to wymarzone warunki dla miłośników przyrody nie tylko z kraju, ale też z zagranicy. Nasze walory należy promować. Jak jednak zasugerował zastępca prezydenta, robimy to w niewłaściwy sposób. Lokalne, jego zdaniem, podmioty powinny zmienić podejście.

- Trzeba się zastanowić, czy warto tracić czas i pieniądze na budowanie marki Suwalszczyzna, która zawsze będzie słabszą marką niż Mazury. Lepiej podpiąć się pod Mazury i na tym bazować - powiedział Łukasz Kurzyna. Ta wypowiedź wzbudziła liczne głosy sprzeciwu. - To nieprawda - krzyczeli zebrani suwalczanie. - To nie nasza wina, że kojarzą nas z Mazurami - argumentowali zgromadzeni. Nie od dziś wiadomo, że Suwalszczyzna jest odrębną krainą geograficzną, która nie należy ani do Podlasia, ani Mazur.

Słowa Kurzyny to swoisty policzek wymierzony całej rzeszy ludzi, którzy przez lata pracowali nad promocją wizerunku naszego regionu i miasta. Zdaniem wiceprezydenta marka budowana jest na siłę. - Mało kto słyszał o Suwalszczyźnie - kontynuował. Tym słowom zdecydowanie sprzeciwiła się Elżbieta Niedziejko - prezes Suwalskiej Izby Turystycznej. Przyznała, że marka Mazury jest najsilniejszą w kraju, ale budowana od 2004 roku "Suwalszczyzna Kraina jak Baśń" również jest bardzo rozpoznawalna. - Nie powinniśmy zatracać naszej marki - ostrzegała Niedziejko.

Jak do pomysłu swojego zastępcy odnosi się prezydent Suwałk? - Ten rzucony dzisiaj pomysł nie może być realizowany i nie będzie realizowany, to była lekka prowokacja - uważa Czesław Renkiewicz.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Suwalszczyzna
Po pierwsze, dla mnie to trochę jakbyśmy przestali mówić o Polsce, a zacząć mówić "kraj po wschodniej stronie Niemiec", bo Niemcy też s...
autor:~ssss
- oj Lietwiah
To tak jak bym powiedział, że Moskwa to dzielnica Szczecina. Z tego co pamiętam Jaćwięgi za Wami też nie przepadali. Coś w tym musi by...
autor:~Chochoł
- Litwa
Suwalszczyzna to Litwa!
autor:~Lietwiah

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 24.01.2014
PPUH LUDWIK
Kolekcja mebli pokojowych

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: