suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Dziesięć krasnali na szlaku
Dziesięć krasnali na szlakuNa placu M. Konopnickiej stoi już dużych rozmiarów figura autorki bajki „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Dziś dołączyły do niej dwa malutkie krasnale. W całym mieście pojawiło się jeszcze osiem takich figurek. Wyznaczą one szlak turystyczny wiodący przez ważne miejsca na mapie kulturalnych Suwałk.

Pomysł na instalowanie krasnali w przestrzeni miejskiej narodził się we Wrocławiu. Samorząd ufundował tam kilkanaście takich rzeźb, ale prywatni przedsiębiorcy, głównie restauratorzy oraz właściciele sklepów, podchwycili pomysł i sami zaczęli ustawiać figurki. Obecnie na terenie Wrocławia jest już ponad dwieście krasnali. Stały się one ważną turystyczną atrakcją miasta. Samorząd Miejski w Suwałkach nie planuje na razie wydłużenia trasy, co wiązałoby się z instalacją kolejnych figurek, ale liczy na podobny efekt jak w stolicy Dolnego Śląska.

W Suwałkach o krasnalach samorządowcy mówili już od paru lat, lecz dopiero niedawno nadarzyła się okazja sfinansowania tego projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. - Realizując ten projekt pojawiła się możliwość zdobycia dodatkowych punktów na przebudowę Placu Marii Konopnickiej - powiedział Marcin Bonisławski pełniący funkcję naczelnika Wydziału Strategii i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Niebawem będzie również dostępny multimedialny przewodnik turystyczny do pobrania na smartfona. W bezpłatnej aplikacji znajdować się będą wszelkie niezbędne informacje o mieście, z których korzystać będą mogli zarówno mieszkańcy jak i turyści. Urząd Miejski planuje organizację konkursów związanych ze szlakiem i znajdującymi się na nim krasnoludkami. - Chcemy, żeby ten pomysł żył, żeby produkt był żywy i promował nasze miasto - zapewnia Bonisławski.

Całkowity koszt wykonania krasnoludków wraz z tablicami informacyjnymi to 54 112 zł. Autorem figur jest Piotr Makała - Wytwórnia rzeźby z Wrocławia.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Pomogły krasnoludki (2012-10-09)

Ostatnio dodane komentarze
- "Dziesięć krasnali na szlaku"
I znowu dano zarobić jakiemuś byle jakiemu wykonawcy-ponad 50.000 zł to niezła sumka ! Krasnale wygądają okropnie-szczyt brzydoty ! Nie...
autor:~Dariusz.
- krasnale
Widzę duże podobieństwo do naszych włodarzy i prezesów suwalskich spółek .Brak najważniejszego krasnala w okularach.Wielki błąd.
autor:~oko
- krasnale
Jakieś takie małe i pogięte. Zobaczę na żywo - może zaprezentują się lepiej.
autor:~Ewa

wszystkie komentarze »


Nieruchomości - Puńsk
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


mak | 13.11.2013
F.H.U. "HYDRAULIK"
Usługi mini koparką

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: