suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Przedszkolaki egzaminowały ministra
Przedszkolaki egzaminowały ministraPoznać szkołę to uczestniczyć w jej życiu. Takim podejściem kierował się wiceminister Maciej Jakubowski, który odwiedził dziś dwie suwalskie placówki. Tam, razem z dziećmi tańczył, pisał, rysował i czytał bajki. Wszystko, aby zachęcić rodziców 6-latków do wcześniejszego wysłania pociech do szkoły.

Spotkanie w Przedszkolu zaczęło się tak jak inne tego typu ceremonie. Kwiaty wręczone ministrowi i okolicznościowe powitanie. Później przedszkolaki zaprosiły go, aby zobaczył czego się w ciągu roku nauczyły. Na przedszkolnym krzesełku posiedział jednak zbyt długo, bo po odśpiewaniu hymnu Suwałk, dzieci poprosiły go do tańca. Zaskoczony minister w towarzystwie prezydenta Suwałk i podlaskiego kuratora oświaty trzymając się za ręce odtańczyli ludową "Kozę".

Nie był to koniec atrakcji jakie przygotowały ministrowi suwalskie przedszkolaki. Minister zobaczył i posłuchał jak tańczą, śpiewają i recytują. Sam też został poproszony o przeczytanie przedszkolakom wiersza. - Widzę, że się tutaj bardzo dobrze czujecie - mówił do przedszkolaków wiceminister Jakubowski. Na pytanie czy lubią chodzić do przedszkola, wszystkie chórem odkrzyknęły, że tak.

Celem wizyty przedstawiciela resortu edukacji była promocja reformy wieku, w którym najmłodsi Polacy rozpoczną edukację. Obecnie rodzice mają jeszcze wybór czy chcą wysłać 6 latki do szkół. W przyszłości taki los czeka wszystkie dzieci w tym wieku. - Ten rok to najlepszy moment, żeby 6-latka do szkoły posłać - podkreślał minister edukacji. Jego zdaniem za wysłaniem w tym wieku dzieci do szkół są mocne argumenty, a szkoła to najlepsze miejsce aby wykorzystać potencjał dziecka.

Maciej Jakubowski podkreślił również, że ważna jest współpraca między przedszkolami. - Dziecko 6-letnie powinno złożyć kilka wizyt w szkole do której pójdzie - powiedział minister i zaprosił przedszkolaków na spacer do Szkoły Podstawowej nr 6.

Tam na ministra i przedszkolaków czekała cała społeczność szkoły. Minister po krótkim powitaniu odwiedził kolejne klasy, gdzie otrzymywał kolejne zadania. Siedząc w ławce musiał pokolorować obrazek z wizerunkiem szkoły oraz przepisać do zeszytu tekst z tablicy. Dzieci przerywały jego aktywność występami muzycznymi i tanecznymi. W każdym etapie podróży po szkole towarzyszył mu przedszkolaki. - Ta szkoła to świetny przykład współpracy między placówkami - pochwalił Szkołę Podstawową nr 6 minister Jakubowski.

fot. M. KapuścińskiDodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


mkapu | 30.04.2013Wywiady

Zakład Szklarski "Kamena"
Terraria

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: