suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Galimatias na Buczka
Galimatias na BuczkaO problemach z oświetleniem na ulicy Buczka pisaliśmy już wiele razy. Brakuje tam również chodników i przejść. Piesi przechodzą więc gdzie się tylko da. Kwestie drogowe dodatkowo komplikuje zawiła numeracja domków jednorodzinnych. Być może niedługo część tej ulicy zmieni nazwę.

O ulicy Mariana Buczka mówiła na wczorajszej sesji Rady Miejskiej radna Anna Ruszewska. Upomniała się szczególnie o oświetlenie na odcinku drogi prostopadłej do Buczka, przy której znajduje około 20 domków jednorodzinnych. Ulica, nosząca tę samą nazwę co główna arteria, znajduje się po jej lewej stronie, niedaleko ronda na trasie do Raczek. - Czy mieszkańcy mogą spodziewać się, że takie oświetlenie będzie tam w najbliższym czasie zamontowane? - pytała radna Ruszewska.

Prezydent Suwałk miał dla mieszkańców domów przy ulicy Buczka dobre wiadomości. - Projekt oświetlenia ulicy jest przygotowany. A jeżeli dobrze pójdzie, to na wiosnę remont ulicy Buczka wpisany zostanie na listę podstawową Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego i jesienią po przetargu wykonawca wejdzie na plac budowy - mówił Czesław Renkiewicz. W ramach tego samego projektu, oprócz remontu tej ulicy, planuje się również przebudowę skrzyżowania Kościuszki i Dwernickiego oraz rozbudowę ulicy Reja między Kowalskiego i Armii Krajowej.

Niestety, budowa oświetlenia nie obejmie odcinka, na którym skupiła się interpelacja Anny Ruszewskiej, nie znajduje się on bowiem dokładnie w ciągu ulicy Buczka, a jest drogą do niej prostopadłą. Nawet numeracja domów jest podpięta do pierwszego domu stojącego przy głównej ulicy. Numery pozostałych są uzupełniane o kolejne litery alfabetu. - To nieporozumienie jeżeli chodzi o numerację na tej ulicy - zwrócił uwagę prezydent Renkiewicz. Jego zdaniem powinna to być już inna ulica. - Lepiej zrobić to wcześniej, niż mieć taki galimatias w zakresie tych ulic i numerację z jedną liczbą i całym alfabetem, który ciągnie się wzdłuż tej ulicy - skomentował włodarz miasta. Zaproponował, aby radni wykazali się inicjatywą i przygotowali uchwałę o nazwaniu tego odcinka. Na razie jest tam tylko kilka domów, ale kolejne działki są już wydzielone pod budowę.

Prezydent Suwałk wyjaśnił również, że przebudowa ulicy Buczka nie obejmie tego odcinka. W przyszłym roku nie pojawi się tam też z pewnością oświetlenie. - Każdego roku mamy środki na rozbudowę fragmentów sieci energetycznych. W 2013 roku to około 100 tys zł. Kwotę tę mamy już jednak zagospodarowaną - wyjaśnił Czesław Renkiewicz.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Ciemno i groźnie (2012-11-22)
Pieniądze na Buczka, Reja i Kościuszki (2012-08-14)dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


mkapu | 31.01.2013
Kawiarnia - Pizzeria Pinokio Suwałki
Kawiarnia - Pizzeria Pinokio Suwałki

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: