suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Komu obwodnica, komu tiry?
Komu obwodnica, komu tiry?Zgodnie z deklaracjami obwodnica Augustowa powstać ma już w 2014 roku. Zmieniona trasa ma zwiększyć szansę Suwałk na to, że też doczekają się wkrótce obwodnicy. Okazuje się jednak, że to co przestaje być problemem mieszkańców miasta, staje się problemem rolników z podsuwalskich wsi.

Pozwolenie na budowę obwodnicy Augustowa podpisał wczoraj Maciej Żywno, wojewoda podlaski. Krok ten to zielone światło do rozpoczęcia inwestycji. Trasa wchodząca w skład drogi krajowej nr 8 omijać będzie cenną ekologicznie Dolinę Rospudy. Tym samym objazd miasta nad Neckiem zamiast kilku kilometrów liczyć będzie kilkadziesiąt i przebiegać przez wiele miejscowości powiatu suwalskiego, między innymi przez Raczki, Józefowo i Poddubówek.

W Dubowie obwodnica Augustowa zakręcać ma w drogę powiatową, a dalej prosto do centrum Suwałk. Mieszkańcy miasta mają nadzieję, że budowa drogi omijającej Augustów przyśpieszy pojawienie się oczekiwanej przez nich od 30 lat obwodnicy. - To absurdalna sytuacja. Budujemy ponad 30-kilometrową obwodnicę 30-tysięcznego miasteczka, a potem wpuszczamy międzynarodową trasę tranzytową w środek dwa razy większego miasta - dziwi się 30-letni suwalczanin Paweł.

Dyrekcja białostockiej GDDKiA zapowiada, że inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Zakończyć się ma we wrześniu 2014 roku. O tym, że prace przy budowie całego odcinka obwodnicy Augustowa ruszą niedługo pełną parą, świadczyć mogą również działania, jakie rozpoczyna w okolicach Suwałk Budimex. To ta firma budować będzie obwodnicę. Wczoraj została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy węzła betoniarskiego. Instalacja służąca do produkcji betonu powstanie w pobliżu SSSE przy drodze przechodzącej przez Dubowo.

Terminy nałożyły wyjątkowo szybkie tempo budowy. Droga powstać ma w przeciągu dwóch lat. Mieszkańcy miejscowości, przez które przejdzie, z lękiem patrzą na te plany i skarżą się, że wciąż zaniedbywani są od strony informacyjnej. - Mowa jest o terminach ukończenia budowy drogi. Do rolników przychodzą pisma ze wskazaniami, do kiedy mają opuścić domy, które będą wyburzone. Nikt jednak nie mówi im, kiedy otrzymają za nie pieniądze - narzeka Urszula, przez której rodzinne gospodarstwo przebiegać będzie obwodnica Augustowa.

Niektórzy rolnicy już w ubiegłym roku nie uprawiali ziemi, nie chcąc, aby ich plony zostały rozjeżdżone przez koparki. - Krótkie informacje pojawiają się w ogólnopolskich mediach, a ci, których ta budowa bezpośrednio dotknie, wciąż nie znają szczegółów. Są tacy, którym wyznaczono już termin wyprowadzki. Nikt nie podał im jednak gdzie i za co mają żyć, zanim dostaną pieniądze za swoje domy - opowiada mieszkanka podsuwalskiej gminy.

- Pieniądze zostaną wypłacone wtedy, gdy wyłonieni rzeczoznawcy wycenią nieruchomości. A to stanie się dopiero, gdy rozpatrzone zostaną wszystkie odwołania od decyzji wojewody - informuje Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- franek..
ta Dolina to "Dolina Rospudy""...az wstyd, kasy na słownik pewnie ci wystarczy.
autor:~kazik
- obwodnica
zapewne byłaby budowana już teraz obwodnica Suwałk albo równorzędnie z obwodnicą Augustowa gdyby został wariant obwodnicy Augustowa prz...
autor:~frank
- obwodnica
to skandal,jakiś obsrany Augustów będzie miał obwodnicę a Suwałki nie?Kto za to odpowiada?Panie Prezydencie proszę maksymalnie ogranicz...
autor:~grucha

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


mkapu | 11.12.2012Wywiady

KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: