suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Echa protestu
Echa protestuCelem wczorajszej blokady było zwrócenie uwagi mediów, władz centralnych na problem, jakim jest dla miasta brak obwodnicy. Niestety suwalski „Czarny wtorek” nie zajął dobrego miejsca w ogólnopolskich serwisach informacyjnych. Suwalczanie uważają, że jednorazowa dwugodzinna akcja to za mało.

Mimo że kamer, aparatów fotograficznych i dziennikarzy na wczorajszym marszu protestacyjnym było wiele, to sam protest w ogólnopolskich mediach przeszedł bez większego echa. Konkurencja tego dnia była bowiem dość duża. Wybory prezydenckie w USA, korzystne umowy na sprzedaż gazu i 50-milionowa kumulacja w totolotku. Przy tym suwalska blokada tego dnia wypadała dość blado. Krótkie informacje pojawiały się w serwisach informacyjnych, ale po chwili ginęły w natłoku zdarzeń. Z ogólnopolskich mediów największe zainteresowanie protestem wykazało Radio Maryja i Nasz Dziennik. A większość z pojawiających się w mediach informacji opartych było wyłącznie na materiałach Polskiej Agencji Prasowej.

Było to do przewidzenia, skoro datę blokady połączono z terminem wyborów w USA. Media w takie dni mają i tak przeładowane serwisy informacyjne. Zresztą protesty i blokady zwykle przechodzą w mediach bez echa. Czy suwalczanie słyszeli o proteście mieszkańców kilku miejscowości pod Wrocławiem, które wiosną blokowały drogę wjazdową do tego miasta? Lipcowa stuosobowa blokada krajowej drogi numer 7 w Radomiu również została niezauważona. Kilkugodzinne marsze i blokady takie jak w Augustowie, Sieradzu, Węgrzcach pod Krakowem tylko na chwilę pojawiły w mediach.

Suwalczanie gorliwie śledzili jednak obecność mediów. W internecie co chwila pojawiały się spostrzeżenia w stylu "Ok.15:00 przy dworcu PKS stał samochód transmisyjny TVN, więc może coś pokazali z Suwałk", "Na najważniejszych portalach na razie cisza. W radiowej Trójce wspominali o zamiarze blokady", "Był i helikopter TVN 24. Widziałem nad miastem latający Błękitny24", "Jak przeglądałem media, to zero informacji o pikiecie w Wydarzeniach Polsatu, Faktach TVN, Teleexpressie", "W wiadomościach TV Trwam była wzmianka o proteście".

Nie powinno jednak dziwić rozgoryczenie suwalczan, którzy w deszczu maszerowali ulicami miasta, a ich protest przeszedł niezauważony. - Kilka godzin jednego dnia to za mało. Potrzeba dobrze zblokować tę trasę. I to niekoniecznie zgodnie z prawem. Może wtedy coś dotrze do Warszawy i ogólnopolskich mediów - mówi Tadeusz, uczestnik wczorajszego marszu, który cały wczorajszy wieczór spędził na śledzeniu serwisów informacyjnych.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Suwałki blokują i protestują (2012-11-06)

Ostatnio dodane komentarze

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


mkapu | 07.11.2012Wywiady

F.H.U. "HYDRAULIK"
Usługi mini koparką

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: