suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Suwałki zablokują Europę
Suwałki zablokują EuropęDroga krajowa nr 8 łączy południowe kraje Unii Europejskiej z jej północną częścią. Na blokadę zwrócą więc uwagę nie tylko władze w Warszawie, ale i w Brukseli. - To najlepszy moment, aby pokazać jak bardzo Suwałki potrzebują obwodnicy - podkreślają organizatorzy protestu.

Protest rozpocznie się jutro o godzinie 11.00. Wtedy to równocześnie z ronda Unii Europejskiej i placu Obławy Augustowskiej wyjdą dwie grupy protestujących. Przemieszczać się będą w kierunku centrum miasta, tak aby całkowicie sparaliżować ruch na drodze krajowej nr 8. Protest potrwać ma przez dwie godziny i zakończyć się wiecem przy dworcu PKS. Stamtąd również o 10.30 wyruszą specjalnie podstawione autobusy, które dowiozą uczestników marszu na miejsca jego rozpoczęcia.

- Protest jest w pełni legalny. Mamy wszystkie niezbędne pozwolenia - uspokaja Stanisław Kulikowski reprezentujący Społeczny Komitet Wspierania Budowy Obwodnicy Suwałk. Informuje również, że policja będzie zapewniać bezpieczeństwo protestującym, a na wszelki wypadek przygotowano również pomoc medyczną. - To będzie apolityczny marsz milczenia. Będziemy nieśli transparenty i co jakiś czas zapalali znicze - zapowiada Stanisław Kulikowski. Komitet chce za sprawą protestu uzyskać precyzyjną odpowiedź, kiedy ruszy budowa.

Pod apelem w sprawie budowy obwodnicy w Suwałkach podpisało się już ponad 10 tys. mieszkańców Suwałk i Suwalszczyzny. To jednak i tak tylko niewielka część mieszkańców regionu, którzy nie zgadzają się na zawieszanie inwestycji drogowych w północno-wschodniej Polsce. O budowie obwodnicy Suwałk mówi się już od ponad 33 lat. Przez ten czas, oprócz obietnic, nie pojawił się nawet metr obwodnicy.

Dlatego mieszkańcy Suwałk podpowiadają jeszcze radykalniejsze rozwiązania i wydłużenie trwania protestu. - Tak, aż kolejka tirów w Warszawie będzie się kończyła. Może wtedy zobaczą, co się u nas dzieje - proponuje internauta o nicku Martin. Wtóruje mu na forum suwalki.info "Heniek". Jego zdaniem, jeżeli nie pomoże protest, to trzeba zaostrzyć formy łącznie z zamknięciem ruchu tirów w nocy. To zresztą pomysł często powtarzany przez internautów. - Gdyby Urząd Miejski przy pomocy radnych przyjął uchwałę o pobieraniu na rogatkach miasta opłaty 100 zł od każdego przejeżdżającego tira, to zyskałby około 400 tys. zł dziennie i nie miałby problemów z budową obwodnicy Suwałk - szacuje z kolei "Janek".

Są również i polityczne propozycje rozwiązania problemu obwodnicy Suwałk. - Należy skupić się na lobbingu w Brukseli, połączyć siły z europarlamentarzystami z krajów bałtyckich - proponuje internauta "neglected fields". Nie słychać jednak, aby europosłowie wykazywali zainteresowanie jutrzejszym marszem. Wezmą za to w nim udział parlamentarzyści z Suwałk: Bożena Kamińska i Jarosław Zieliński.

Czy warto pikietować w sprawie jak najszybszej budowy obwodnicy Suwałk? Swoją opinię na ten temat możecie wyrazić oddając głos w naszej sondzie »Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


mkapu | 05.11.2012
ATRAKCYJNE DZIAŁKI
DZIAŁKA W POBLIŻU SUWAŁK - ZIELONE KRÓLEWSKIE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: