suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Suwalczanie wyjdą na rogatki?
Suwalczanie wyjdą na rogatki?Myślę, że taki czas nadszedł - mówił dziś prezydent Suwałk o pomyśle radykalizacji działań w staraniach o budowę obwodnicy. Perspektywa jej powstania może się przesunąć nawet do roku 2020. Dziś w walce o swoją obwodnicę mieszkańcy Augustowa blokują drogę krajową nr 8.

- Przychodzą do mnie suwalczanie i pytają: Panie prezydencie, kiedy mamy pójść na rogatki miasta? - opowiadał dziś prezydent Czesław Renkiewicz na posiedzeniu Rady Miejskiej o coraz silniejszych głosach wzywających do zablokowania drogi krajowej nr 8 i przypomnienia władzom centralnym o konieczności budowy obwodnicy Suwałk. - Myślę, że taka chwila nadeszła.

Słowa prezydenta sugerujące większe zaangażowanie mieszkańców w walkę o obwodnicę zainspirowane były interpelacją radnego Zdzisława Przełomca. - Ełk, Gołdap, Olecko, Bargłów Kościelny - radny wymieniał miasta z regionu, które albo już mają obwodnicę, albo w najbliższym czasie jej się doczekają.

- Sytuacja jest niepokojąca. Znowu obwodnica jest daleko na liście rezerwowej - mówił prezydent Suwałk. Dodał, że (choć według GDDKiA przygotowania idą zgodnie z planem) jeżeli nie podejmie się zdecydowanych kroków, na obwodnicę będzie trzeba czekać co najmniej do 2020 roku. - Proszę o wsparcie Rady Miejskiej i mieszkańców Suwałk - apelował Czesław Renkiewicz proponując, aby pokazać, że Suwałki leżą na ważnym szlaku komunikacyjnym.

Brak obwodnicy to jednak nie tylko suwalski problem. Kolejny protest rozpoczęli dziś mieszkańcy Augustowa. Od godziny 14.00 blokują przejście dla pieszych przy augustowskim rondzie Marconiego. Pikieta trwać ma dwie godziny. Augustowianie chcę zaprotestować tym samym przeciw ciągłemu odkładaniu budowy obwodnicy ich miasta.

Politycy i samorządowcy od dawna podkreślają, że budowa obwodnicy Suwałk i Augustowa powinny być ze sobą skoordynowane. - Obwodnica Augustowa, nawet gdyby została zbudowana, nie spełni swojej funkcji bez obwodnicy Suwałk i drogi S61 do Łomży, której ma być częścią - uważa poseł Jarosław Zieliński i prezentuje dane, według których wyliczyć można, że dotychczasowe straty przy budowie obwodnicy Augustowa wyniosły już prawie jedną trzecią kwoty potrzebnej do budowy obwodnicy Suwałk. Szacunkowy koszt obwodnicy miasta nad Czarną Hańczą to około 500 mln zł.

Obwodnica Augustowa według pierwszego planu kosztować miała 480 mln zł. Nowy wariant przedstawia kwotę 659,2 mln zł. Na odcinek, który nie powstanie, wydano już ponad 130 mln zł. Z tego na samą karę, która zostanie wypłacona dla wykonawcy, przeznaczono po doliczeniu odsetek prawie 30 mln zł. Z pewnością dojdą to tego koszty rozbiórki wykonanej już infrastruktury oraz rekultywacji terenu.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


mkapu | 26.09.2012
PRZESTRONNE MIESZKANIA
3 pokojowe mieszkanie przy ul. Kowalskiego

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: