suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Miasto dla rowerów?
Miasto dla rowerów?Czy w Suwałkach można bezpiecznie pozostawić rower w wyznaczonym miejscu? Jak zauważyła radna Anna Ruszewska, przede wszystkim tych miejsc jest za mało. Zaproponowała utworzenie w mieście parkingu dla rowerów. Prezydent nie przychylił się do pomysłu. Ma być za to więcej stojaków.

W Suwałkach rośnie odsetek osób poruszających się rowerami. To rodzi problem bezpiecznego pozostawienia jednośladów. - Jak wiemy, w naszym mieście parkingów rowerowych jest niewiele, a te które są, nie stwarzają wygodnego i bezpiecznego parkowania - zauważyła radna Anna Ruszewska. Mieszkańcy pozostawiają swoje jednoślady w miejscach przypadkowych - przy słupach, znakach drogowych, drzewach, barierkach…

Zdaniem radnej należy stworzyć warunki parkowania rowerów w sposób bezpieczny i wygodny. - Nasze Suwałki byłyby miastem, które dba o ekologię - podkreślała w interpelacji skierowanej do prezydenta miasta. Rower jest środkiem transportu tanim, zdrowym i „eko”. Ruszewska zaapelowała do włodarza miasta o przygotowanie odpowiedniego miejsca na parkowanie rowerów. Jego lokalizacja miałaby być ustalona w porozumieniu z mieszkańcami.

- Park and ride można by było powiedzieć - skomentował pomysł Czesław Renkiewicz. Do miasta dojeżdżałoby się samochodem, natomiast po samych Suwałkach, zamiast komunikacją miejską, jeździłoby się rowerem. - Ale Suwałki za małe miasto, aby coś takiego robić - skwitował. Zauważył, że przybywa nam ścieżek rowerowych i przyznał, że brakuje stojaków na rowery.

Jednak, jak podał prezydent miasta, to do zarządców danej nieruchomości należy zagospodarowanie przyległego terenu, w tym ustawienie stojaków. Zaznaczył, że to nie jest kosmiczna kwota. Najwyżej tysiąc złotych. Można ją wyasygnować z własnego budżetu. Zapowiedział, że zwróci uwagę na problem dyrektorom podległych jednostek.

Podał przy tym przykład stojaków ustawionych nad zalewem Arkadia. - Piękna inwestycja, ale ja tam za wiele rowerów nie widzę - podkreślił włodarz Suwałk.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- ~HAHA
może i nie, ale sam się na pewno nie dorobiłeś z intelektem na takim poziomie
autor:~great
- nie będę rowerem jeździł, nie jestem biedny
phi
autor:~HAHA
- miasto europejskie - Suwałki!
Super , że temat został poruszony u władz :) politycy myślą i widzą co dzieje się na mieście ! Poza tym cena paliwa jest zatrważająca, ...
autor:~Słoneczko

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


azet | 27.06.2012
UNIWERSUS
KURSY ZAWODOWE: UDT, TDT i CE NOWY KURS: ,,MANITOU...

Reklama

REKLAMA
Gdzie będziesz oglądać mecze reprezentacji Polski na Mundialu 2018?
w pubie
w domu
u znajomych
na stadionie w Rosji
w ogóle nie będę oglądać

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: