suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Miasto dla rowerów?
Miasto dla rowerów?Czy w Suwałkach można bezpiecznie pozostawić rower w wyznaczonym miejscu? Jak zauważyła radna Anna Ruszewska, przede wszystkim tych miejsc jest za mało. Zaproponowała utworzenie w mieście parkingu dla rowerów. Prezydent nie przychylił się do pomysłu. Ma być za to więcej stojaków.

W Suwałkach rośnie odsetek osób poruszających się rowerami. To rodzi problem bezpiecznego pozostawienia jednośladów. - Jak wiemy, w naszym mieście parkingów rowerowych jest niewiele, a te które są, nie stwarzają wygodnego i bezpiecznego parkowania - zauważyła radna Anna Ruszewska. Mieszkańcy pozostawiają swoje jednoślady w miejscach przypadkowych - przy słupach, znakach drogowych, drzewach, barierkach…

Zdaniem radnej należy stworzyć warunki parkowania rowerów w sposób bezpieczny i wygodny. - Nasze Suwałki byłyby miastem, które dba o ekologię - podkreślała w interpelacji skierowanej do prezydenta miasta. Rower jest środkiem transportu tanim, zdrowym i „eko”. Ruszewska zaapelowała do włodarza miasta o przygotowanie odpowiedniego miejsca na parkowanie rowerów. Jego lokalizacja miałaby być ustalona w porozumieniu z mieszkańcami.

- Park and ride można by było powiedzieć - skomentował pomysł Czesław Renkiewicz. Do miasta dojeżdżałoby się samochodem, natomiast po samych Suwałkach, zamiast komunikacją miejską, jeździłoby się rowerem. - Ale Suwałki za małe miasto, aby coś takiego robić - skwitował. Zauważył, że przybywa nam ścieżek rowerowych i przyznał, że brakuje stojaków na rowery.

Jednak, jak podał prezydent miasta, to do zarządców danej nieruchomości należy zagospodarowanie przyległego terenu, w tym ustawienie stojaków. Zaznaczył, że to nie jest kosmiczna kwota. Najwyżej tysiąc złotych. Można ją wyasygnować z własnego budżetu. Zapowiedział, że zwróci uwagę na problem dyrektorom podległych jednostek.

Podał przy tym przykład stojaków ustawionych nad zalewem Arkadia. - Piękna inwestycja, ale ja tam za wiele rowerów nie widzę - podkreślił włodarz Suwałk.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- ~HAHA
może i nie, ale sam się na pewno nie dorobiłeś z intelektem na takim poziomie
autor:~great
- nie będę rowerem jeździł, nie jestem biedny
phi
autor:~HAHA
- miasto europejskie - Suwałki!
Super , że temat został poruszony u władz :) politycy myślą i widzą co dzieje się na mieście ! Poza tym cena paliwa jest zatrważająca, ...
autor:~Słoneczko

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


azet | 27.06.2012
Biuro Turystyczne "Suwalszczyzna" Image Paweł Zajdler
Podróże Poślubne.

Reklama

REKLAMA
Jak oceniasz swoją sytuację materialną?
szybko się poprawia
powoli się poprawia
jest stabilna
powoli się pogarsza
szybko się pogarsza

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Montaż Kamer

Copyright © 2004-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: