suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Polak i Litwin przy drogach z bronią
Polak i Litwin przy drogach z broniąNasza współpraca ze stroną litewską w zakresie utrzymywania bezpieczeństwa w pasie przygranicznym funkcjonuje od kilku lat. Od jutra przy drogach naszego regionu pojawią się także międzynarodowe patrole. Funkcjonariusze będą nosić broń.

Do tej pory polsko-litewska współpraca dotycząca zwalczania przestępczości polegała na tym, że reprezentanci Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wraz ze swoimi litewskimi kolegami brali udział w wymianie ekspertów. Oznaczało to, że w umówionym patrolu, wykorzystującym do służby sprzęt optoelektroniczny, na stronie sąsiedniej uczestniczył reprezentant danej jednostki, ale właściwie jako obserwator.

Jutro, tj. 7 grudnia br. w placówce Straży Granicznej w Płaskiej odbędzie się uroczyste podpisanie porozumienia o wspólnych patrolach. Umowa pozwoli usprawnić prowadzenie działań transgranicznych związanych ze zwalczaniem przestępczości. Ma się to także przełożyć na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i udzielanie pomocy osobom, które ucierpiały podczas przestępstw. - Ma to szczególne znaczenie w kontekście aktywności przestępczej związanej z odcinkiem polsko-litewskim – podaje rzecznik prasowy Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Anna Wójcik.

Od jutra będzie więc można spotkać na Litwie funkcjonariusza polskiej Straży Granicznej lub Policji, pełniącego służbę razem ze swoim litewskim kolegą na równych warunkach, a w Polsce - naszych litewskich odpowiedników. Funkcjonariusze będą nosić broń. O tym gdzie rozstawione zostaną patrole zadecyduje analiza ryzyka. Znajdą się przy trasach o największym wskaźniku przestępczości.

Porozumienie podpiszą ze strony polskiej - Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Leszek Elas oraz I Zastępca Komendanta Głównego Policji - nadinsp. Kazimierz Szwajcarski. Ze strony litewskiej - Dowódca Służby Ochrony Granicy Państwowej przy MSW Republiki Litewskiej gen. Vainius Butinas oraz Komisarz Generalny Policji Saulius Skvernelis.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- patrole te należy uzupełnić ,
o wielkiego psa który będzie pilnował uzbrojonych po zęby stróży przemytników.
autor:~papug
- Polak i Litwin przy drogach z bronia
to z czym maja stac ? Z kijami?
autor:~przemytnik
- nareszcie
nareszcie będzie inaczej bo wcześniej nie chciało się nawet wychodzić z samochodu ani dla polaków na Litwie ani litwinom w Polsce. w ko...
autor:~bezpieczny

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


azet | 06.12.2011Wywiady

KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: