suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Sześciolatki coraz chętniej do szkół
Sześciolatki coraz chętniej do szkółW całym kraju rodzice chętniej posyłają sześcioletnie dzieci do pierwszych klas niż rok temu. Tę prawidłowość widać także w Suwałkach. Podczas gdy w 2010 r. do suwalskich podstawówek poszło niespełna 20 sześcioletnich dzieci, w tym roku jest ich już prawie 200.

Do szkół podstawowych w Suwałkach trafiło dokładnie 187 sześcioletnich uczniów. Miasto liczyło wprawdzie na jeszcze większe zainteresowanie, bo zakładano ilość dzieci na ponad 200, jednak ten wynik w porównaniu z rokiem poprzednim jest i tak znacznie lepszy. W 2010 r. do szkół swoje sześcioletnie dzieci zdecydowało się posłać niewielu rodziców. W sumie niespełna 20 maluchów rozpoczęło naukę w podstawówce.

Ten rok szkolny jest ostatnim, w którym wprowadzane jest obniżenie wieku szkolnego z siedmiu do sześciu lat. Od 2012 r. wszystkie sześciolatki muszą trafić do szkół. Jeszcze tylko w tym roku rodzice mogli wybrać: pozostawić dziecko w przedszkolu czy posłać do pierwszej klasy. W 2009 r. do szkół trafiło 4,5 proc. maluchów, w 2010 r. - ok. 9 proc. MEN szacuje, że teraz do szkół trafi około 20 proc. sześciolatków.

Zdaniem zwolenników reformy coraz większa liczba sześciolatków w szkołach świadczy o tym, że rodzice przekonują się do słuszności wprowadzanych zmian. Szkoły potrafią pracować z młodszymi uczniami, zmieniły się programy, poprawiono znacznie infrastrukturę podstawówek. Przeciwnicy podkreślają, że rodzice często nie mają wyboru, gdyż dostęp do zerówek jest utrudniony.

Takich sygnałów nie słychać w naszym mieście. Jednak z większej ilość 6-latków w szkołach władze Suwałk z pewnością są zadowolone. Dzięki temu miejsca w przedszkolach jest więcej dla 3- i 4-letnich dzieci, które miały problem z dostaniem się do placówek. Do zerówek w naszym mieście 6-latków ostatecznie poszło więcej niż do szkół, bo 251 dzieci.

Najwięcej sześciolatków z Suwałk poszło do Szkoły Podstawowej nr 11 - aż 40. Jak zauważa rzecznik Urzędu Miasta Jarosław Filipowicz powód jest prosty - w okolicach ul. Szpitalnej, gdzie znajduje się placówka, nie ma przedszkola. Drugą pod względem ilości 6-latków podstawówką jest SP nr 2, jednak tam trafiło już tylko 26 dzieci.

W całym województwie podlaskim do szkół poszło w tym roku 1600 sześciolatków, w ubiegłym - prawie 780. Wszystkich sześciolatków w województwie podlaskim jest ponad 8300.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


azet | 06.09.2011Wywiady

PRZESTRONNE MIESZKANIA
Wyjątkowy apartament w centrum Suwałk

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: