suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Inauguracja roku w „Medyku”
Inauguracja roku w „Medyku”Już nie Policealna Szkoła Medyczna, lecz Akademicki Zespół Szkół. Po 38 latach istnienia suwalski „Medyk” zmienił swoją nazwę. Wczoraj nowy rok szkolny uroczyście powitało około 100 uczniów szkoły, której organem prowadzącym będzie teraz PWSZ.

Według kierownictwa szkoły to prestiżowa zmiana nazwy, uczniów martwi jednak brak w niej przymiotnika „medyczny”. Jak zapewnia kierownik szkolenia praktycznego Dorota Koncewicz, placówka nie zmieni oferty nauczania, lista kierunków medycznych jest bardzo długa, a współpraca z PWSZ pozwoli na jej rozwijanie.

Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2011/2012 w Akademickim Zespole Szkół przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach odbyła się wczoraj w auli PWSZ. W uroczystości uczestniczył Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. Życzył szkole dalszego rozwoju, utworzenia nowych kierunków oraz skutecznego zdobywania uczniów.

W AZS w tym roku kształcić się będzie około 200 osób na ośmiu bezpłatnych kierunkach: Ratownika medycznego, Terapeuty zajęciowego , Technika masażysty, Opiekuna medycznego w systemie zaocznym, Technika usług kosmetycznych, Asystenta osoby niepełnosprawnej w systemie zaocznym, Technika masażysty w systemie wieczorowym oraz Technika usług kosmetycznych w systemie zaocznym.

Funkcjonowanie pod skrzydłami uczelni wyższej oznacza dla „Medyka” korzystanie z tamtejszej infrastruktury i sprzętu, a także „przepływ” pracowników. Wracający do nauki uczniowie nie znajdą już w szkole biblioteki. Będą korzystać z zasobów książkowych PWSZ.

Medyczne Studium Zawodowe w Suwałkach powstało 1 września 1973 roku. Była to pierwsza szkoła policealna w mieście. Obecną siedzibą jest budynek usytuowany przy ulicy Sejneńskiej 30, a integralną jego częścią jest internat szkolny. Od 1 września 2005 roku, w związku ze zmianami w systemie oświaty, placówka otrzymała nową nazwę: Policealna Szkoła Medyczna.


Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
„Medyk” już akademicki (2011-08-31)

Ostatnio dodane komentarze

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


azet | 06.09.2011Wywiady

UNIWERSUS
KURS OPERATORA ZWYŻEK

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: