suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Teatr-Akcje po raz szósty
Teatr-Akcje po raz szóstyWielkie święto teatru rozpocznie się w Suwałkach już za dwa dni. W tym roku Teatr-Akcje ruszają na południe. W programie spektakle i akcje performatywne, ale także koncerty i filmy. Wszystko utrzymane w klimacie kultury południowej Europy. Festiwal potrwa do 15 sierpnia.

Wydarzenia artystyczne, które odbędą się w ramach tegorocznych Teatr-Akcji, to działania twórców pochodzących z krajów na południe od Polski lub zainspirowane śladami kultury południowej Europy na Suwalszczyźnie i Podlasiu.

Teatr-Akcje rozpoczną się wydarzeniem „Koszarty 2”, czyli szeregiem działań performatywnych i teatralnych wpisanych w przestrzenie budynku przy ulicy Sejneńskiej 18. W ten sposób pierwszego dnia 6. edycji suwalskiego festiwalu będzie można poznać siedzibę organizatorów imprezy, która znajduje się w budynku dawnych carskich koszar. Przestrzeń będą odkrywać sami organizatorzy festiwalu - członkowie Stowarzyszenia Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze” i Teatru Form Czarno-Białych „Plama”, a także przyjaciele. To jednak tylko przedsmak festiwalowych atrakcji.

Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano w piątek o godz. 19:00. W siedzibie Teatr-Akcji zagrają polski Tygiel Folk oraz zagraniczna gwiazda – Dubioza Kolektiv z Bośni i Hercegowiny. Bośniacki zespół reprezentuje gatunek hip-hop z domieszkami reggae, dub’u, rock’a i bałkańskiej muzyki folkowej. Utwory polskiego zespołu również są inspirowane tradycyjną muzyką bałkańską.

W sobotę o 20:00, także w siedzibie festiwalu, będzie można zobaczyć spektakl dla dzieci i dorosłych „Podróż nocna do szlachetnego miejsca”. To tegoroczna produkcja Teatr-Akcji, wydarzenie przygotowane specjalnie na festiwal. - Jest to spektakl - podróż, w którą zabieramy widza wraz z tatarskim bohaterem Batrybekiem, do światów, za którymi tęsknią i po których błąkają się jego dusza, cień i oddech - zapowiadają twórcy. Spektakl wyreżyserowała Katarzyna Donner, a scenografię zaprojektowała Karina Sosnowska.

W niedzielę festiwal przeniesie się poza mury swojej siedziby, a widzowie będą mogli zobaczyć efekty zajęć w Pracowni Działań Performatywnych, prowadzonej od maja przez Krzysztofa Dziemiana. Na suwalskim dworcu autobusowym o 21:30 odbędzie się produkcja pracowni „PKS Performatywnie”. Festiwal na dworcu PKS pojawi się po raz pierwszy w swojej historii, (w poprzednich edycjach Teatr-Akcji wydarzenia organizowane były m.in. w parkach miejskich, w podwórkach przy ul. Kościuszki, na nieistniejącym bazarze na osiedlu Północ czy na Kaczym Dołku).

W programie festiwalu są też warsztaty teatru fizycznego i pieśni bałkańskich. Na pierwszy cykl nie ma już miejsc. Natomiast do końca tygodnia można się jeszcze zgłaszać na warsztaty muzyczne, które odbędą się w dniach 8-10 sierpnia w suwalskim ROKiS-ie.

Szczegółowe informacje i program imprezy znajdują się na imprezy.suwalki.info

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


azet | 02.08.2011
UNIWERSUS
Weryfikacja uprawnień spawalniczych.

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: