suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Pani Sztuka wyrusza na Kaczy Dołek
Pani Sztuka wyrusza na Kaczy DołekPo mieszkańcach Franciszkańskiej przyszła kolej na dzieci i młodzież z okolic Kaczego Dołka. To tam w dniach 1-3 lipca odbędą się warsztaty plenerowe. Oprócz zajęć szczudlarskich czy fotograficznych, w ramach wydarzenia zaprezentowany zostanie także spektakl oraz unikatowy film animowany.

Podczas kolejnej odsłony plenerowych warsztatów pod hasłem Pani Sztuka odbędą się zajęcia szczudlarskie, tańca z poi, żonglerki, a także zabawy z chustą Klanzy. Ponadto dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w warsztatach bębniarskich, fotograficznych oraz plastycznych. Przygotowana zostanie także instalacja recyklingowa.

Warsztaty poprowadzą członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”. Wszystkie zajęcia będą otwarte dla mieszkańców i potrwają w godzinach 11.00-13.00 i 16.00-18.00.

Wydarzeniami towarzyszącymi warsztatów będą: spektakl „Motyl”, zrealizowany przez Teatr Walny z Ryglic oraz pokaz filmu animowanego „Wakacje Bonifacego”. Na te prezentacje zaproszeni są nie tylko mieszkańcy okolic Kaczego Dołka, ale wszyscy suwalczanie.

Spektakl „Motyl” to wybór najlepszych etiud sztuki lalkarskiej, inspirowanych mitami i opowieściami biblijnymi, które powstały w latach 1997-2000 w Laboratorium Lalki przy Centrum Edukacji Teatralnej w Gdańsku. Każda z etiud jest realizowana w innej technice lalkarskiej. Widzowie zobaczą m.in. pacynki, kukły, marionetki i azjatyckie jawajki z ruchomą głową, osadzoną na kiju. Ożywiane lalki z humorem, fantazją, a niekiedy i brawurą podejmują temat związku miłości i śmierci. Spektakl w całości przygotowany jest przez jednego artystę - Adama Walnego. Przedstawienie będzie można zobaczyć 1 lipca w piątek o 19.00.

Następnego dnia, w sobotę 2 lipca o 21.00 organizatorzy zapraszają młodszych i starszych na „Wakacje Bonifacego”. Tej animacji na pewno nie zobaczycie w kinie ani w telewizji! To film Fiodora Khitruka z 1965 roku. Produkcja pozwala poznać walory artystyczne rosyjskiej szkoły animacji.

Kaczy Dołek to miejsce, w którym zrodziła się idea plenerowych warsztatów dla dzieci i młodzieży w Suwałkach. To właśnie tu w 2006 roku po raz pierwszy Stowarzyszenie „Nie Po Drodze” zrealizowało zajęcia dla najmłodszych mieszkańców. Wówczas były one częścią festiwalu Suwalskie Teatr-Akcje. Od 2009 roku warsztaty stały się odrębnym, cyklicznym projektem Stowarzyszenia.


Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 29.06.2011Wywiady

KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: